Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Gimnazjum nr 6 czytali Sienkiewicza

 
Elbląg, W Gimnazjum nr 6 czytali Sienkiewicza fot. nadesłana
Rek

6 września już po raz drugi w Gimnazjum nr 6 zorganizowano akcję wspólnego czytania. W czytaniu „Ogniem i mieczem” brali także udział nauczyciele i uczniowie z sąsiadujących szkół: SP 16 i SP 25.

6 września odbyła się już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz patriotyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tym razem lekturą obowiązkową była Trylogia Henryka Sienkiewicza. 
„Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, istnieje w narodowej pamięci niczym mityczna historia o poszukiwaniu prawdy, o potrzebie duchowej przemiany, o poświęceniu i honorze".
     Akcję wspólnego czytania w Gimnazjum nr 6 zorganizowano już po raz drugi. Głównym organizatorem imprezy była szkolna bibliotekarka Walentyna Łojewska. W przygotowania do imprezy włączyło się wielu pracowników szkoły.
     W murach szkoły czytano „Ogniem i mieczem”. Jako pierwsi czytali dyrektor Jolanta Leśniewska i nauczyciel historii Krzysztof Sawicki, ubrani w stroje z epoki bohaterów Trylogii. W czytaniu brali udział również uczniowie i pracownicy szkoły, nauczyciele i uczniowie z sąsiadujących szkół podstawowych: SP 16 i SP 25. W tle słychać było motywy muzyczne z filmowych adaptacji "Potopu", "Pana Wołodyjowskiego" oraz "Ogniem i mieczem".
     Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowane przez organizatorów podziękowania za udział z okazjonalną pieczęcią przekazaną szkole za pośrednictwem Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.
     Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do wspólnego czytania w przyszłym roku szkolnym.
Agnieszka Niedźwiecka, Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata