Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W lutym myślą o wakacjach

 
Elbląg, W lutym myślą o wakacjach Oferta półkolonii obejmuje też wyjazdy jednodniowe (tak w 2014 r. bawilli się półkoloniści z SP 11)
Rek

Do wakacji jeszcze co prawda daleko, ale miasto już planuje, jak zorganizować letni wypoczynek dla najmłodszych elblążan. W 2014 r. z półkolonii skorzystało ponad 700 dzieci. Zainteresowanie jest dużo większe i nic w tym dziwnego. Rodzice ponoszą opłatę niewielką, a dzieci mają moc atrakcji. W tym roku planowane są dodatkowe turnusy.

Departament Edukacji Urzędu Miejskiego, dzięki środkom pozyskanym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, realizuje zadanie pod nazwą „Dofinansowanie wypoczynku letniego w formie obozów, kolonii, wyjazdów integracyjno – edukacyjnych czy półkolonii dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.”
     W ramach tego zadania organizowane są półkolonie, na które w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z rodzin o trudnej sytuacji rodzinnej, mieszkające w rodzinach zastępczych, rodzinach wielodzietnych, żyjące w trudnych warunkach materialnych oraz kolonie – te organizowane są tylko dla dzieci, których rodzina jest objęta pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
     - W roku 2014 z półkolonii skorzystało 725 uczniów, czyli o 123 więcej niż w roku 2013 - informuje Iwona Mikulska, dyrektor Departamentu Edukacji UM. - Zorganizowano osiem dwutygodniowych turnusów. Na organizację półkolonii przeznaczono 257 tys. 531 zł. Półkolonie finansowane były ze środków miasta. Rodzice wnieśli jedynie opłatę w wysokości 140 zł od osoby (100 zł wyżywienie oraz 40 zł - dopłata do organizacji – transport, materiały papiernicze itp.)
     W przypadku podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej opłata w całości została pokryta ze środków budżetowych. Uczestnicy programu „Karta Dużej Rodziny” wnieśli opłatę tylko za wyżywienie.
     Departament Edukacji przekazał także szkołom kwotę 205 tys. 798 zł na organizację kolonii wyjazdowych. Organizacji 12 dniowych kolonii podjęły się cztery placówki - zaplanowano 4 turnusy po 45 wychowanków. Listy dzieci kierowanych na kolonie przekazał do szkół Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
     W koloniach wzięło udział 174 - sześć osób nie stawiło się na miejsce zbiórki. Za kolonie rodzice dzieci nie ponoszą żadnych kosztów. Wszelkie opłaty związane z pobytem dzieci na koloniach pokrywa Departament Edukacji (transport, zatrudnienie kadry, zakup materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji szerokiej gamy zajęć, bilety wstępu, wycieczki, noclegi itp.) oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który pokrył koszty wyżywienia w czasie kolonii (45 tys. 320 zł).
     - W związku z tym, że w czasie wakacji zainteresowanie półkoloniami współorganizowanymi przez Departament Edukacji stale wzrasta i do departamentu wpływają liczne prośby o uruchomienie większej liczby placówek organizujących wypoczynek, planuje się w roku bieżącym zwiększyć liczbę turnusów półkolonijnych - zapowiada dyrektor Mikulska.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tylko czemu program półkolonii jest od lat ten sam? W większości te same miejsca i te same zajęcia. Jeden opracował kiedyś harmonogram i reszta co roku nie przemęcza się na zasadzie "kopiuj-wklej"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  nauczyciel-opiekun(2015-02-24)
 • To zaproponuj coś świeżego a nie czekasz na gotowca!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  parach(2015-02-24)
 • to zapłać mi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-02-24)
 • A co z dziećmi których rodzice uczciwie pracują tylko że za najniższą krajową, pozostają wakacje na podwórku a cwaniactwo co robi na czarno do mopsu po kolonie i sie smieje z chorego systemu PRLu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  robol(2015-02-24)
 • Po 3 samochody mają i do mopsu wciąż biegają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  uczciwy(2015-02-24)
 • MOPS daje ludziom jedzenie, kolonie, wycieczki, węgiel, odzież, czasem kasę, bilety MPK, ulgi na chałupę albo zapłatę czynszu itd, itp. Czy MOPS sprawdza jaki masz majątek? Nie !!! Idziesz z PITem za poprzedni rok z którego wynika, że jesteś biedak i dostajesz to wszystko, mimo że masz już robotę i sianko. Tak się robi moi mili - dymać to my, nie nas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Gawel(2015-02-25)
 • Oczywiście MOPS i patologia mają pierrwszeństwo a uczciwie pracujący mają radzić sobie sami. .. chory kraj. Dlaczego Państwo popiera leni i cwaniaków??? Dlaczego nie ma miejsc dla dzieci z rodzin gdzie oboje rodziców pracuje i nie stać ich na opiekę w czasie wakacji? Jeśli ktoś kożysta z MOPS-u to pewnie nie pracuje i jest w domu. Więc może zająć się dziećmi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  elblagpieknemiasto(2015-02-25)
 • .. .wydaje mi się że powinna być szansa dla każdego dziecka, nawet tego ktorych rodzice cięzko pracuję a w czasie wakacji mog pozwolić sobie tylko na 2 tyg. urlopu a w casie roku szkolenego nie uzyskują pomocy od Miasta. Nie każdemu dziecku objętemu opieką MOPSU taopPieka powinna przysługiwać -POPROSTU MAJĄ cwanych rodziców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-02-25)
 • Szkoda że GMINA nie organizuję nic dla dzieci- jakby to wogla inna kategoria
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-02-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot