UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Podwyżka? Ok ale pod warunkiem, że 8 godzin 5 razy w tygodniu spędzonych w miejscu pracy (cały etat w miejscu pracy, a nie 18gdz w szkole odpekane i placz ze niby w domu po nocach się przygotowywuja) Praca 5 dni w tygodniu ale od poniedziałku do niedzieli (weekend darmowa świetlica dla wszystkich uczniów) nie będzie płaczu że w tygodniu nie można nic załatwić bo grafik byłby zmieniany rotacyjnie jak np w Lidlu do którego nauczyciele tak się lubią porównywać, a do tego więcej nauczycieli by znalazło pracę Urlop 1 miesiąc, w okresie dowolnym do wykorzystania w przeciągu roku, oczywiście musi być zatwierdzony przez dyrektora,dzięki temu szkoła otwarta cały rok (w okresie świat, wakacji, weekendów szkoła była by świetlica, a nauczyciele osobami prowadzącymi kółka zainteresowan itp) Kategoryczny zakaz sprawdzania sprawdzianów itp podczas lekcji,nawet jeżeli jest "praca w grupie/książka" nauczyciel krąży po klasie by móc na bieżąco wesprzeć uczniow w ich pracy Opodatkowane korepetycje (obowiązek prawny posiadania kasy fiskalnej plus częste kontrole) Wycieczki szkolne - jedna w roku w zamian dodatkowe dni urlopu (wycieczka max 3dni, ostatni rocznik 5) Wywiadowka 3 razy w roku (10minutowe indywidualne spotkania z rodzicami te 3 dni w roku dodatkowo płatne na koniec roku kalendarzowego- taki bonus na święta) Wycofanie tak zwanych 13! Wydaje mi się drogi nauczycielu, że jeżeli byś musiał zacząć pracować jak pani z Lidla o której wypłacie tak krzyczysz to i ten tysiąc podwyżki byłby ci za mało. Jesteś leniem i roszczeniowcem a jeżeli chcesz zacząć zarabiać jak ta pani z Lidla to nie ma sprawy ale pracuj na takich samych warunkach.A o studiach i dodatkowych szkoleniach lepiej się nie żal, dzisiaj co druga osoba skończyła jakieś studia plus ty nauczycielu studia i większość dodatkowych kursów zrobiłeś dzięki podatnikom! Teraz przeczytaj jeszcze raz jakie masz przywileje i zastanów się czy naprawdę masz tak źle? I nie nie zamienię się z tobą, to ty chciałes być nauczycielem, ja wybrałam inna ścieżke zawodowa, nie nie zawsze jest różowo ale to nie znaczy ze zacznę terroryzowac pół Polski bo mi się coś należy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    17
    Oburzona(2019-04-06)
  • @Oburzona - Co Pani wypisuje? Wylicza Pani tylko to co widzi? A to co wyprawia resort edukacji z podstawami programowymi, programami nauczania, systemem edukacji to tego już nie zauważa? Dewastacja systemu w imię czego? Utrzymania się u koryta pisowych? Do tego, ,polityka historyczna, ,lub dosadniej, ,historia polityczna, ,. .. .. w sosie pseudo patriotyczn -religijnym. .. .A gdzie tu uczciwość i prawda? O prawie i sprawiedliwości już nawet nie wspominam. TKM w całej krasie!
  • Ucze w zawodowce niestety spory odsetek uczniów (waszych dzieci) ma problem z alkoholem uxywkami... Mam jechać z towarzystwem na wycieczkę 5 dniowa? A co ja samobójca? I jeszcze z mojego urlopu ma to być zabrane.... Bo pekne że śmiechu na urlopie moja droga to się odpoczywa... A praca 40 h wszkole i nic nie zabieram do domu... My wszyscy nauczyciele tego chcemy ale musimy mieć zapewniony komputer z drukarką i cała resztę z której korzystamy w swoim prywatnym domu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    1
    Super urlop ha(2019-04-07)
Reklama