Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W sobotę zbiórka elektrośmieci

W ramach Sprzątania świata Kluby Naszej Ziemi działające przy Szkole Podstawowej nr 18 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 organizują w sobotę 20 września zbiórkę elektrośmieci. To dla elblążan okazja do pozbycia się niepotrzebnych, zużytych sprzętów elektrycznych.

W tym roku po raz kolejny Fundacja Nasza Ziemia zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Sprzątanie świata”. 20 lat temu akcję tę sprowadziła do Polski pani Mira Stanisławska-Meysztowicz. Gdziekolwiek się pojawia prezes fundacji, nieustannie powtarza, że trzeba segregować śmieci, że musimy odzyskiwać surówce z odpadów i wykorzystywać je ponownie. Zaprasza wszystkich do myślenia globalnego i dalekosiężnego na temat wyglądu naszej planety za 100, za 1000 lat, do podejmowania działań. Swoim zapałem, uśmiechem zaprasza placówki oświatowe w całej Polsce do współpracy i edukowania od najmłodszych lat Polaków odpowiedzialnych za przyszłość naszej planety.
     W chwili obecnej działa w polskich szkołach 269 Klubów „Naszej Ziemi”.
     Już czas rozpocząć 20 urodziny akcji Sprzątania Świata! Jubileusz wyjątkowy, więc i wyjątkowe działania Fundacji Naszej Ziemi. W lipcu dwa Kluby „Naszej Ziemi”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 18, otrzymały takie zaproszenie: Chcemy świętować dwudziestolecie Sprzątania Świata, aktywnie i w stylu właściwym dla nas i dla etosu Akcji – przede wszystkim poprzez pożyteczne działanie. Ale jednocześnie zależy nam również na tym, aby uhonorować i pokazać osoby i instytucje, które przez lata są w Sprzątaniu świata, wykonują wspaniałą pracę, angażują i motywują innych, uczą jak dbać o środowisko. Dlatego chcielibyśmy, zapraszając do przystąpienia do tegorocznej Akcji, zaproponować wydarzeniom przez Was organizowanym nadanie statusu Wydarzeń Jubileuszowych, traktując je i komunikując jako celebrację Jubileuszu Akcji. Będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmiecie zaproszenie do tego grona. W Polsce zostało wybranych tylko siedem miast, z Elblągiem na czele.
     Nie mogliśmy odmówić! To 20 urodziny akcji Sprzątania świata! Jubileusz wyjątkowy, więc i wyjątkowe działania zaplanowały zaproszone Kluby Naszej Ziemi działające przy Szkole Podstawowej nr 18 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 , we współpracy z Nadleśnictwem Elbląg, Zakładem Utylizacji Odpadów oraz wsparciem Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu.
     W tym roku przyświeca nam hasło „Odkrywamy czystą Polskę” – więc oprócz zajęć edukacyjnych, sprzątania terenów w okolicy szkół, przeprowadzony zostanie monitoring czystości Jeleniej Doliny, jednego z ulubionych miejsc wypoczynku elblążan, a po nim przy Nadleśnictwie Elbląg posadzone zostanie „jubileuszowe drzewko”, przy którym umieszczona zostanie tabliczka upamiętniająca wydarzenie.
     W obu placówkach 20 września od godz. 8 do 13 odbywać się będzie zbiórka elektrośmieci, więc jest to okazja dla elblążan do pozbycia się niepotrzebnych, zużytych sprzętów elektrycznych – zapraszamy!
     
     Wydarzenia Jubileuszowe Klubów Naszej Ziemi z Elbląga, działających przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz Szkole Podstawowej nr 18.
     
     16 września – wyjście nauczyciela przyrody wraz z uczniami do Urzędu Miasta po rękawice, worki.
     16-20 września – zajęcia edukacyjne w klasach, grupach i świetlicach szkolnych, wykonanie plakatów promujących akcję i ekologiczny styl życia oraz powieszenie ich w miejscach użyteczności publicznej, sprzątanie terenów w okolicach szkół.
     16-18 września – wykonanie i rozdanie ulotek zachęcających elblążan do zbiórki elektrośmieci w dniu 20 września.
     18 września – Akcja „Rowerem do szkoły”
     19 września – wyjazd wraz z Leśnikami do Jeleniej Doliny – monitoring lasu, akcja sprzątania we współpracy SP 18 i SOSW nr 2. Posadzenie „jubileuszowego drzewka” na terenie Nadleśnictwa Elbląg przy udziale zaproszonych gości.
     20 września, godz. 8-13 – zbiórka elektrośmieci na terenie SP 18 i SOSW nr 2 we współpracy z eko-partnerem, Zakładem Utylizacji Odpadów.
     20 września, godz. 8-15 – szkolna akcja „Zamień klamoty na pieniądze”
     21 września – podsumowanie akcji „Odkrywamy piękną Polskę” – rajd rowerowy.
     
     Marzena Żachowska, SOSW nr 2; Dorota Życzkowska, SP 18
     

Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem