UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walczy, by jego życie nie zamknęło się na 7. piętrze bloku

Elbląg, Walczy, by jego życie nie zamknęło się na 7. piętrze bloku
fot. ze strony www.sedeka.pl

Całe życie spędził za "fajerą", a teraz wszystko się skończyło. 17 stycznia musiał nagle przerwać wyjazd, bo z bólu nic nie widział. Zaczęły się operacje. Jedna za drugą. Przez dziesięć godzin przeszczepiali mu żyłę tętniczą z prawej nogi do lewej. Pomogło. Ale na krótko. Niecałe dwa tygodnie później zapadła się żyła. Mdlał z bólu. Bolało go tak, że błagał o amputację. Dziś nie ma lewej nogi. Teraz potrzebuje wsparcia dobrych ludzi.

"Amputacja miała miejsce 30 stycznia. Przez 30 lat na międzynarodówce poruszałem się wszystkim – Multikarem, Żukiem, Kamazem. Synów woziłem Tatrą – lubili tę żółtą wannę. W kraju najczęściej jeździłem Skakankami 420, 450 i Dafami 115, 105 XF. Hiszpania, Francja, Benelux, tak jak każdy. Wiadomo, lata i kilometry leciały, synowie mi wyrośli. Jeden jest teraz w Warszawie, drugi został u nas, w rodzinnym Elblągu. Dobre chłopaki. Też się ze mną najeździli. Obiecałem im Hiszpanię, to mieli Hiszpanię, chodź często staliśmy nie tam, gdzie byśmy chcieli" - opowiada Adam Studziński, elblążan.
       "Wszystko zaczęło się od bólu łydki w lewej nodze, ale tylko po wysiłku. Myślałem, że to przejdzie, za "fajerą" było dobrze. Zresztą lewej nogi nie używa się przy automatach. Leki przeciwbólowe nie pomagały. W końcu musiałem pójść do lekarza. Stwierdzono u mnie krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej lewej. Przez lata niejedno mnie łamało, może dlatego nie przejmowałem się nogą aż tak bardzo. Są przecież większe tragedie. Łydka w lewej nodze zaczęła mnie boleć jakieś dwa lata wcześniej, a przecież dałem sobie z tym radę. Ale tym razem było inaczej. Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej, potem bypassy, trombolizy w Gdańsku i Elblągu. Za każdym razem dwa do trzech miesięcy siedzenia w domu. Jednak wracałem w trasę, to był w końcu mój żywioł. Kwartał po kwartale myślałem, że robię krok do przodu, a choroba cofała mnie o dwa kroki. Miażdżyca tętnic goleni lewej stopy. Boże, jak to bolało! Wtedy walczyłem, teraz walczę i zawsze będę walczyć. Jestem uparty, tak jak i moi synowie. Walczę o to, by moje życie nie zamknęło się na 7. piętrze wieżowca. Zrobię wszystko, aby wrócić na trasę, by męczyć się za kierownicą, móc narzekać na kiepską pogodę i rozładowców. Chcę znów wstawać o czwartej nad ranem i móc pogadać na parkingu. Strasznie mi tego brakuje. Tej normalności każdego kierowcy.
       Amputacja nie zabrała mi chęci do życia. Zmieniła je jednak i to mocno! Teraz potrzebuję Waszego wsparcia. Pomocy wszystkich dobrych ludzi, aby kupić protezę! Zdobędę ją tylko dzięki Wam! Wtedy walczyłem, teraz walczę i zawsze będę walczyć. I wrócę!" - zapowiada elblążanin.
      
       Każdy, kto chce pomóc panu Adamowi, może dokonać wpłaty na konto:

       Fundacja Sedeka
       Alior Bank SA
       93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
       71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)
       Tytułem:
       11532 - Grupa OPP - Studziński Adam
      
       Przekaż 1% podatku
       W formularzu PIT wpisz numer:
       KRS 0000338389
       Przekaż 1% podatku On-Line
       * program indywidualny dla tego podopiecznego
       W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
       11532 - Grupa OPP - Studziński Adam
       Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
      
źródło: www.sedeka.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama