Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewódzki konkurs dla dzieciaków

Elbląg, Wojewódzki konkurs dla dzieciaków

Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Gimnazjum nr 1 w Reszlu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu zapraszają do udziału w wojewódzkim konkursie. Wymogiem konkursowym jest zorganizowanie Festiwalu Nauki pod hasłem: "Oszczędzamy energię i promujemy jej odnawialne źródła".

Konkurs adresowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs trwa od początku listopada do końca marca. Ideą organizatorów jest przekazanie informacji oraz zrozumiałe wyjaśnienie uczniom czym jest energia odnawialna, jakie są jej nośniki (i źródła).
     Konkurs ma popularyzować wiedzę o odnawialnych źródłach energii poprzez prezentacje, wystawy, prelekcje. Dzięki niemu chcą uświadomić dzieci i młodzież, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii staje się koniecznością. Ma także wymiar dydaktyczny - uświadomi konieczność systematycznego oszczędzania energii w domu, szkole i każdym innym miejscu. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na wartość i przydatność doświadczeń, eksperymentów, gier i zabaw w zdobywaniu wiedzy o energii i odnawialnych źródłach energii oraz na istotną rolę jaką powinna odgrywać energia przyjazna środowisku oparta na odnawialnych źródłach. Nie bez znaczenia jest także możliwość - dzięki konkursowi -zwrócenia uwagi dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej na działania w codziennym życiu, przyczyniające się do ocieplania klimatu. A co za tym idzie zachęcenia dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej do poszukiwania sposobów ochrony klimatu. A cała wiedza ma być podana w jasny, czytelny, łatwo przyswajalny przez uczniów sposób - czyli połączenie nauki z ciekawą zabawą. Udowodnienie, że nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach.
     Organizatorzy przewidują w każdej kategorii po trzy nagrody (zakupienie pomocy dydaktycznych, dofinansowanie do zajęć terenowych):
     I miejsce – 1.000 zł, II miejsce - 800 zł, III miejsce – 600 zł oraz wyróżnienia.
     - Każdy z nas korzysta z energii. Zarówno w domu: siedząc przed komputerem, gotując, sprzątając czy też jadąc do pracy samochodem. Energia elektryczna, wytwarzana z węgla kamiennego bądź brunatnego, energia gazowa, czy też energia pozyskiwana ze spalania ropy naftowej. Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez żadnej z tych energii. Jednak źródła, z których korzystamy są najczęściej źródłami nieodnawialnymi. Są to węgiel kamienny/brunatny, gaz ziemny, ale też uran, wykorzystywany w elektrowniach jądrowych. Do czasu, kiedy zaczął się bum energetyczny, człowiek korzystał z darów natury. Słońce dawało ciepło, woda napędzała niektóre maszyny oraz dawała możliwość szybkiego transportu. Drewno zaś, spalane, dostarczało niezbędnego ognia do przyrządzenia posiłków. Człowiek nie był także obojętny wobec siły wiatru, z którego chętnie korzystał. Odnawialne źródła energii to takie, które wykorzystują w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątek roślinnych i zwierzęcych. Uczmy o tym naszych uczniów! - zachęcają organizatorzy.
     
     Informacji na temat konkursu udzielają:
     - Alicja Szarzyńska - Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, ocee@wmodn.olsztyn.pl, alicjaszarzynska@op.pl, tel.: 89 522-85-11 lub 89 522-85-00.
     - Elżbieta Majcher - Gimnazjum nr 1 w Reszlu, elzbieta.majcher@reszel.pl, tel.: 89 755 0037
     - Dorota Życzkowska – Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu, d.zyczkowska@sp18elblag.pl, tel.: 663543480
     Szczegóły konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dorota Życzkowska, Szkoła Podstawowa nr 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II