Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewódzki Program na rzecz Osób Starszych pod lupą

W poniedziałek 15 grudnia o godz. 13 w sali audytoryjnej Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego przy ul. Stoczniowej odbędzie się debata panelowa pod hasłem „Wyzwania i bariery”, poświęcona wdrażaniu nowo powstałego „Wojewódzkiego programu na rzecz osób starszych”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie wszystkich zainteresowanych elblążan.

W spotkaniu, oprócz najbardziej zainteresowanych - seniorów, wezmą udział przedstawiciele samorządu i jego jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, firm i innych podmiotów działających na rzecz osób starszych.
     - Program po wielomiesięcznej pracy wielu osób i instytucji jest gotowy. Obecnie największym wyzwaniem, jakie stoi przed samorządem województwa i nami wszystkimi, jest wdrożenie go w życie - mówi Elżbieta Szczesiul-Cieślak, redaktor naczelna miesięcznika osób niepełnosprawnych „Razem z Tobą”, współorganizator spotkania z ramienia ERKON. - Jakie działania należy podjąć, by realizacja zapisów Programu była możliwa? Skąd brać pieniądze? W jakie kompetencje należy wyposażyć radę seniorów? Jest o czym rozmawiać - przekonuje.
     Program zawiera analizę obecnej sytuacji oraz prognozy i propozycje konkretnych rozwiązań w czterech głównych obszarach, mianowicie: infrastruktura, aktywność, zdrowie, świadomość społeczna.
     W czasie przygotowywania programu poruszano m.in. tak trudne tematy, jak medyczna opieka geriatryczna, tzw. mieszkalnictwo chronione dla osób starszych - alternatywa dla instytucjonalnych form opieki czy tworzenie otwartych osiedlowych klubów (blisko miejsca zamieszkania) służących kontaktom społecznym i stwarzającym możliwość samorealizacji w różnych dziedzinach, tworzenie centrum dla seniorów, w którym byłaby dostępna wszelka potrzebna informacja, a także pośrednictwo pracy dla osób starszych.
     Spotkanie w Elblągu (trzecie w regionie) zostanie poświęcone dwóm wybranym aspektom, tj. Wojewódzkiej Radzie Seniorów oraz realizacji części obszaru Potrzeby duchowe osób starszych, cel szczegółowy 1: wsparcie osób starszych funkcjonujących samodzielnie w swoim środowisku, działanie 1.3. tworzenie sieci placówek działających na rzecz osób starszych (m.in. dzienne domy pobytu, kluby, świetlice).
     
     Program debaty
     godz. 13 - Rejestracja uczestników
     godz. 13.15 - Otwarcie debaty: Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie
     godz. 13.20 - Wojewódzki Program na rzecz Osób Starszych - przedstawienie projektu; Teresa Bocheńska (ERKON)
     godz. 13.45 - Panel dyskusyjny: Wdrażanie Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych - wyzwania i bariery. Paneliści: Barbara Dyrla (naczelnik Wydziału Społecznego UM w Elblągu), przedstawiciel Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, Teresa Urban (przedstawicielka wolontariatu seniorów), Halina Markowska (specjalista ds. osób starszych i niepełnosprawnych - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu), Stanisław Puchalski (Fundacja Elbląg), Artur Zieliński (wiceprezydent Elbląga). Moderator: Bartłomiej Głuszak.
     godz. 14.45 - Modelowe praktyki - Uniwersytet III Wieku; Iwona Orężak
     godz. 15 - Dyskusja:
     1. Wojewódzka Rada Seniorów w województwie warmińsko-mazurskim - zadania i ukonstytuowanie.
     2. obszar II, cel szczegółowy 1: wsparcie osób starszych funkcjonujących samodzielnie w swoim środowisku, działanie 1.3. tworzenie sieci placówek działających na rzecz osób starszych (m.in. dzienne domy pobytu, kluby, świetlice).
     godz. 16 - Podsumowanie debaty.
     
     Organizatorami debaty jest Federacja Organizacji Socjalnych województwa warmińsko-mazurskiego - FOSa oraz Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Wszyscy byli tylko nie elbląski samorząd, chyba organizatorzy zapomnieli zaprosić. Dobrze, ze sa takie programy, tylko zeby nie zostaly na papierze bo duzo brakuje aby ludziom starszym zylo sie lepiej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2008-12-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem