Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyjątkowa ósemka

Już po raz jedenasty miasto nagrodziło „Ośmiu Wspaniałych”, czyli młodych ludzi, którzy wyróżniają się wyjątkową wrażliwością na drugiego człowieka, odpowiedzialnością i oddaną pracą na rzecz ciężko chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. Uroczysta gala odbyła się dziś (21 kwietnia) w Młodzieżowym Domu Kultury.

„Ośmiu Wspaniałych” to konkurs wyjątkowy. Jego celem jest promowanie młodzieży, która odznacza się wyjątkową wrażliwością na drugiego człowieka, odpowiedzialnością za siebie i swoje działania, aktywnością w podejmowaniu służby na rzecz społeczeństwa i środowiska. Promowany wolontariat to droga do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Udział w konkursie pozwala rozwinąć system wartości, który pobudza pasje i zainteresowania i sprawia, że wolontariusze są osobami otwartymi na innych. Dlatego też, tak istotne jest promowanie właściwych wzorców, którymi są młodzi elblążanie, uczniowie naszych szkół.
     W tym roku komisja wyłoniła spośród 19 kandydatów - uczniów elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - ośmioro młodych wolontariuszy, którzy swoją postawą, bezinteresowną działalnością na rzecz innych zasługują na szczególne wyróżnienie. Kandydatów do konkursu zgłosiły szkoły: III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Gimnazjum nr 2.
     Dziś (21 kwietnia) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczysta gala konkursu, podczas której przedstawiono ósemkę laureatów:
     1. Agnieszkę Janusz – uczennicę Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu
     2. Sylwię Annę Kozyrę - uczennicę II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
     3. Alicję Kuśmierczyk - uczennicę V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
     4. Aleksandrę Stachowską - uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
     5. Adriannę Szymańską - uczennicę Gimnazjum nr 2 w Elblągu
     6. Pawła Zajdel - ucznia V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
     7. Karolinę Zawidzką- uczennicę Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu
     8. Annę Zwolak - uczennicę Gimnazjum nr 2 w Elblągu.
     Konkurs wspierany jest przez Grupa Żywiec Sp. z o.o. w Elblągu, ENERGA-OPERATOR S.A. oddział w Elblągu i Alstom Power Sp. z o.o. To dzięki tym firmom młodzież otrzymuje rokrocznie nagrody oraz ma możliwość udziału w ogólnopolskiej gali. W tym roku elbląscy laureaci odwiedzą Poznań, w którym odbędzie się jubileuszowy XV Finał Ogólnopolski Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Paweł jest najlepszy!!!!!:) świetny kolega. .. sympatyczny. .. no i Ala. .. :) ale wszyscy robią coś dobrego. .. i oby jak najwięcej takich osób:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mimi:)(2009-04-21)
 • gratuluję wszystkim finalistom, a szczególnie Agnieszce i Karolinie z ZST! brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zla_wrozka(2009-04-21)
 • WojŁawrynowicz Gratuluje całej ósemce. Od wielu lat mam przyjemność pracowania z aktywna elbląską młodzieżom. I wiem że wystarczy im nie przeszkadzać, troszkę wesprzeć, a potrafią robić wspaniałe rzeczy. Jeszcze raz gratuluje. TAK TRZYMAĆ!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2009-04-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW START