Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakochajmy się w Wenecji

 
Elbląg, Zakochajmy się w Wenecji
Rek

3 marca Lions Elbląg Club Truso organizuje kolejną uroczystą kolację charytatywną z cyklu „Klimaty Świata”. Tym razem będzie to spotkanie w klimatach weneckich, zatytułowane „Zakochajmy się w Wenecji”.

Kolacje charytatywne na stałe wpisały się już w działalność społeczną i kulturalną LC Elbląg Truso. Do tej pory, w ramach cyklu „Klimaty Świata” odbyły się już kolacje - hiszpańska, rosyjska, żydowska i francuska, chińska, niderlandzka.
     Każdorazowo klubowiczki starają się stworzyć niezapomnianą atmosferę wieczoru dostarczając gościom wielu atrakcji, jednocześnie przybliżając kulturę, sztukę kulinarną, nie zapominając, że celem spotkania jest zasilenie konta charytatywnego, które zawsze jest przekazywane na szczytny cel. Jest to niewątpliwie znaczące wydarzenie w naszym regionie i w międzynarodowym ruchu LC.
     
     Niezwykłe położenie Wenecji, jej romantyczny pejzaż i charakterystyczna architektura od wieków były inspiracją wielkich artystów.
     Tym razem w wenecki klimat wprowadzą wnętrza „szklanego pałacu” firmy Pujan. Atmosfery dopełni pokaz kostiumów i masek weneckich Teatru Muzyki i Maski „Venezia” Beaty Wielopolskiej. Beata Wielopolska, jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki na Uniwersytecie Wiedeńskim, specjalizując się w symbolizmie europejskim, wzbogaciwszy program studiów zarówno licznymi podróżami po Europie, jak i pobytami naukowo-badawczymi, głównie w Skandynawii. Od 1990 r. pracuje dla światowych koncernów turystycznych.
     W 1996 r. po raz pierwszy uczestniczyła w karnawale weneckim, zawożąc tam i fotografując kostiumy, stworzone wspólnie z Bożeną Motylewską-Wielopolską. Jesienią 2001 r. zainscenizowała tzw. „Powrót do Wenecji”, ponownie przywożąc i fotografując kolejne kreacje. W tym samym celu raz jeszcze uczestniczyła w karnawale w 2007 r. Ma na koncie kilka wystaw fotografii o tej tematyce, których wernisaże wzbogacała happeningami w kostiumach autorskich. W 2008 r. założyła Teatr Muzyki i Maski „Venezia”, dla którego, wykorzystując kolekcję kostiumów autorskich, przygotowuje happeningi uliczne, etiudy sceniczne, koncerty kameralne, planując jednocześnie większe widowiska muzyczno-choreograficzne.
     Kolejną wielką atrakcją Weneckiego wieczoru będzie gościnny występ Damiana Aleksandra oraz Edyty Krzemień. Damian Aleksander od 2000 roku związał się z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał m.in. w musicalach: „Piotruś Pan” Jamesa Matthew Barriego w reżyserii Janusza Józefowicza, „Orfeusz w piekle” Jakuba Offenbacha, „Miss Saigon” Claude-Michela Schönberga, „Pięciu braci Moe” w reżyserii Olafa Lubaszenki, „Koty” Andrew Lloyd Webbera w roli Kota Myszołapa, „Akademia Pana Kleksa” Andrzeja Korzyńskiego i „Upiór w operze” (2008) w roli Upiora. Grał także w wielu serialach w polskich stacjach telewizyjnych m. in. „Zostać miss”, „Kasia i Tomek”, „Klan”, „Lokatorzy”, „Facecie do wzięcia”, „Kryminalni”. W 2003 roku spróbował swoich sił jako wokalista (barwa głosu - baryton) i startował w eliminacjach programu muzycznego dla amatorów telewizji Polsat „Idol”. W programie zaśpiewał m.in. utwór Katedra, do którego sam napisał słowa. Uplasował się na 8 miejscu. Piosenki w jego ukazały się na płycie Idol Top 10 - II Edycja.
     Członkinie klubu przygotowały także zabawę fantową dla gości, w której główną nagrodą jest wycieczka do Wenecji.
     
     Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 19 w Centrum Wystawienniczym „Pujan” przy ul. Fabrycznej 5
     
     Tradycyjnie podczas kolacji zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 7-letniej Julii i 17-letniego Tomka.
     Julcia urodziła się w 31 tygodniu ciąży i ważyła niewiele ponad kilogram. Mała waga i wczesne przyjście na świat zaważyło na jej późniejszym rozwoju. Dziewczynka ma uszkodzony centralny układ nerwowy i od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, objawiające się czterokończynowym wzmożonym napięciem mięśniowym. W czwartym roku życia pojawił się u niej pierwszy napad padaczkowy i od tej pory ma też zdiagnozowaną lekooporną epilepsję z regularnie występującymi czynnymi napadami. Julcia nie potrafi samodzielnie się przemieszczać, jest całkowicie zdana na innych, wymaga stałej opieki i pomocy we wszystkim gdyż ma niesprawne ręce oraz nie potrafi mówić. Rehabilitacja jest obecna w jej życiu od urodzenia i będzie potrzebna całe życie. Wymaga jej codziennie w zróżnicowanej postaci, od zajęć z logopedą ćwiczeń ogólnych m.in metodą NDT, Vojty, kynoterapię (zajęcia z pieskami), hydroterapię, krioterapię, masaże, terapię ręki aż do fizykoterapii m.in. metodą elektrostymulacji mięśni. Stała i regularna rehabilitacja dziewczynki jest bezwzględnie konieczna aby mięśnie były możliwie najbardziej rozluźnione, co jest podstawą do wypracowania kolejnych kroków w rozwoju. Julia jest bardzo dzielna, mimo codziennej ciężkiej pracy i widocznego wysiłku na rehabilitacji jest bardzo pogodną dziewczynką z uśmiechem witającą każdy dzień.
     Tomek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Mimo choroby chłopiec jest pogodny, bardzo dobrze także się uczy. Obecnie jest uczniem klasy pierwszej w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Obecnie najpilniejszą sprawą dla Tomka jest zakup wózka elektrycznego, który zapewniłby mu większą niż dotąd swobodę. Koszt takiego wózka wynosi ok. 20 tys. zł. W tym przedsięwzięciu postanowiły pomóc mu elbląskie lionki.
     
     Osoby chętne do udziału w Kolacji Weneckiej, mogą nabyć bilety – zaproszenia, w kwiaciarni „Azalia” przy ul. 12 Lutego w Elblągu, w cenie 150 zł/os.
     
***
     Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions jest organizacją humanitarną. Powstało w Polsce w 1991 roku, jest Stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną, obecnie ma 54 Kluby w Polsce, w których zrzesza ok. 1200 członków. Spektrum działań polskich Lionów jest bardzo szerokie: finansują oni uzdolnione dzieci, wspierają młodzież z ubogich rodzin, opiekują się placówkami oświaty, domami dziecka, dożywianiem dzieci, organizowaniem imprez kulturalnych i świątecznych. Źródłem dochodów na tę działalność są organizowane przez te Kluby imprezy charytatywne (koncerty, wernisaże, wieczory, itp.). Znaczące wsparcie finansowe pochodzi także od licznych darczyńców. Pozyskane środki w całości przeznaczone są na realizację celów, a koszty administracyjne funkcjonowania Klubów Lioni pokrywają ze swoich składek, nierzadko występując też w roli sponsorów.
     Lions Klub Elbląg Truso powstał w 1999 roku, współpracuje i udziela pomocy elbląskim Amazonkom, Stowarzyszeniu Karan, współpracuje z Elbląskim Hospicjum, Przedszkolem Integracyjnym i działa też na rzecz potrzebujących rodzin i szkół, szczególnie w środowisku wiejskim. Środki na w/w cele zbierane są na cyklicznie organizowanych imprezach.

Lions Elbląg Club Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski