Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapewnią dach nad głową i ciepły posiłek

Zima to najgorszy czas dla osób bezdomnych. Jednak miasto stara się pomóc im w potrzebie. Jest kilka instytucji, które dają schronienie, oferują odzież, środki czystości, opał czy gorący posiłek. Nad wszystkim czuwa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu.

Podobnie, jak w latach poprzednich, MOPS przeprowadził działania przygotowawcze zmierzające w kierunku zapewnienia odpowiedniej liczby tymczasowych miejsc noclegowych, gorącego posiłku, odpowiedniej ilości ciepłej odzieży i obuwia, opału, środków czystości i higieny osobistej osobom bezdomnym.
     W Domu dla Bezdomnych przy ul. Nowodworskiej 49, dysponującym 72 miejscami noclegowymi dla bezdomnych mężczyzn, na okres zimy przygotowanych będzie dodatkowo 28 miejsc tymczasowych. Dla tych potrzeb wykorzystane zostaną pomieszczenia wspólnego użytku i korytarze. Placówka zapewnia całodzienne wyżywienie, czystą odzież i bieliznę, środki czystości i higieny osobistej. Zapasy w tym zakresie są wystarczające.
     Noclegownia przy Pogotowiu Socjalnym przy ul. Królewieckiej 102 dysponuje 29 miejscami noclegowymi dla osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn), z tego 14 miejsc przeznaczonych jest dla osób trzeźwych i 15 miejsc dla osób nietrzeźwych. W okresie szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych liczba miejsc zostanie zwiększona o kolejnych 5 miejsc. Placówka zapewnia pomoc medyczną, oraz możliwość skorzystania z łaźni i pralni - również osobom bezdomnym nie korzystającym z noclegu. W miarę możliwości zapewniana będzie wymiana odzieży.
     Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Nowodworskiej 49 dysponuje 24 miejscami noclegowymi dla kobiet z dziećmi, głównie ofiar przemocy. W sytuacjach szczególnych przyjmowane są tu również kobiety bezdomne. Na okres zimy mogą zostać przygotowane tymczasowe miejsca noclegowe. Placówka zapewnia pomoc prawną, pedagogiczną i socjalną, wyżywienie, środki czystości i higieny osobistej. Ośrodek dysponuje zapasem odzieży, środków czystości i higieny osobistej oraz leków.
     MOPS przygotował informator o placówkach świadczących pomoc na rzecz osób bezdomnych oraz formach i zakresie pomocy. Informator został przekazany wszystkim zainteresowanym jednostkom organizacyjnym, administratorom budynków mieszkalnych, zarządowi ogrodów działkowych oraz służbom porządkowym w celu przekazywania informacji osobom bezdomnym.
     Tak, jak w latach ubiegłych pracownicy socjalni wspólnie ze strażą miejską i policją prowadzić będą penetracje miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Miasto podzielono na 4 rejony i ustalono harmonogram wyjazdów.
     Od listopada czynna jest jadłodajnia dla osób bezdomnych. Posiłki wydawane są przez Caritas Diecezji elbląskiej przy ul. Zamkowej od poniedziałku do soboty w godz. 11.30 - 13.30. Na niedzielę rozdawany jest suchy prowiant. Środki na sporządzenie posiłków pochodzą z budżetu miasta. Przewiduje się wydawanie około 200 obiadów dziennie. Skierowania na posiłek wydają pracownicy socjalni MOPS.
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Jak miasto Caritasowi płaci za wydawanie posiłków to po jakiego czorta zrobiono stołówkę przy MOPSIE, prowadzoną przez niepełnosprawnych. Komu w Elblągu robi się wodę z mózgu?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    BOM(2007-11-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI