Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Podjechał mistrzu Podjechał mistrzu

Zapisz swoją drużynę na rajd!

Dzień 21 marca to nie tylko powitanie wiosny, ale i dzień wierzby, który obchodzi się przez sadzenie małych wierzb. Dawniej wierzby można było zobaczyć wszędzie. Dziś niestety jest to coraz rzadszy widok z powodu mechanizacji rolnictwa. Z tej okazji, 20 marca w godz. 8–13 zostanie zorganizowany rajd pieszy. Zapisy na rajd potrwają do 10 marca.

W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny ze Szkół Podstawowych Elbląga i okolic, które dostarczą kartę zgłoszenia do dnia 10 marca na adres Szkoła Podstawowa nr 18, 82-300 Elbląg, ul. Węgrowska 1. Zapisy odbywają się również drogą mailową: sp18@sp18elblag.pl, a także telefonicznie pod numerem 55 2356376. Warunkiem wzięcia udziału w radzie jest obecność pełnoletniego opiekuna, wyznaczonego przez dyrektora szkoły, ale również posiadanie ubezpieczenia we własnym zakresie. Opiekunowie drużyny przed radem powinni przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Drużyny we własnym zakresie przyjeżdżają na punkty startu trasy.
     
     Ta alternatywna, a zarazem bezpieczna forma spędzania Dnia Wagarowicza ma zachęcić młodych ludzi do wędrówek pieszych i poznawania naszych pięknych okolic. Celem tego typu spotkań jest kultywowanie tradycji ludowych.
     
     Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. W trakcie zakończenia rajdu czynny będzie punkt odbioru dyplomów pamiątkowych w CKiWM „Światowid”.
     
     Proponowane trasy:
     I Trasa (klasy IV-VI) Nowakowo – Elbląg (długość trasy – około 8 km). Przebieg trasy: dojazd do miejscowości Nowakowo (pętla autobusowa 11) na godz. 9.00 przemarsz wałem wzdłuż rzeki Elbląg do dzielnicy Zawada, przemarsz Parkiem Modrzewie przy ul. Obrońców Pokoju i Robotniczą do Placu Jagiellończyka. Czas przemarszu około 2,5-3 godzin.
     
     II Trasa (klasy IV-VI) Stagniewo – Elbląg (długość trasy – około 8,5 km). Przebieg trasy: dojazd do miejscowości Stagniewo (pętla) autobusem komunikacji miejskiej nr 6. Wymarsz (z pętli autobusowej) o godzinie 9.10. Przemarsz zielonym szlakiem przez Bażantarnię do „Parasola”, dalej czerwonym szlakiem do ul. Kościuszki, ul. Agrikoli i Nowowiejską do Placu Jagiellończyka. Czas przemarszu około 3 godzin.
     
     III Trasa (klasy III) Bażantarnia (długość trasy około 4,5 km). Przebieg trasy: wymarsz o godz. 9.30 sprzed muszli koncertowej w Bażantarni, leśną drogą do zabudowań Nadleśnictwa Elbląg, wejście na Górę Chrobrego, ul. Chrobrego, Agrykoli i Nowowiejską do Placu Jagiellończyka.
     
     IV Trasa (klasy IV) Dąbrowa Elbląska-Elbląg(długość trasy około 5 km). Przebieg trasy: wyjazd autobusem komunikacji miejskiej nr 20 (przystanek w Dąbrowie) o godz. 9.50 szlakiem czerwonym i niebieskim do muszli koncertowej w Bażantarni, przy polanie do ul. Chrobrego, ul. Agrikoli i Nowowiejska do Placu Jagiellończyka.
     
     V Trasa (klasy III-IV) przez elbląskie góry (długość trasy – około 5,5 km). Przebieg trasy: wymarsz o godz. 9.30 z pętli tramwajowej przy ul. Bema, dojście do Gęsiej Góry, przejście na Górę Chrobrego, ul. Chrobrego, Agrikoli i Nowowiejską do Placu Jagiellończyka.
     
     Przedszkola i klasy I-II powinny zgłosić się bezpośrednio na Plac Jagiellończyka na godz. 12 (obowiązuje również zgłoszenie).
     
     - O godz. 12.00 na Pl. Jagiellończyka wspólnie powitamy wiosnę konkursem wiosennym eko-gaików i zaprosimy wszystkich na spotkanie z bajarką „babcią wierzbą” w CKiWM „Światowid”. Tutaj będą się również odbywać warsztaty: Wyplatanie z wikliny, Co można stworzyć z klocka drewna? Spotkanie z wierzbą energetyczną? Jakie to drzewo? Zapraszamy do obejrzenia także pokonkursowej wystawy plastycznej „Wierzba, królową Żuław” oraz kibicowania zespołom startującym w konkursach X Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda” – zapraszają organizatorzy.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
OKOWOKO s.c.