Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ZHP: Nadzwyczajna sytuacja w elbląskim hufcu

Elbląg, ZHP: Nadzwyczajna sytuacja w elbląskim hufcu Elbląskim hufcem - jako pełnomocnik komendanta Chorągwi ZHP, kieruje obecnie Rafał Jurczyk

Po raz pierwszy w długoletniej historii harcerstwa w Elblągu nie został wybrany nowy zarząd hufca. Od ostatniego zjazdu, który odbył się w sobotę 18 listopada, nadzór sprawuje pełnomocnik komendanta Chorągwi, którym został instruktor z Elbląga. Dotychczasowi przedstawiciele władz elbląskiego hufca złożyli rezygnacje z pełnienia funkcji w połowie kadencji. Ze względu na brak kandydatów nie powołano nowych władz. - Dołożymy wszelkich starań, aby zuchy i harcerze, nie odczuli zaistniałej sytuacji - zapewniają instruktorzy.

W sobotę (18 listopada) w Kamieniczkach Elbląskich na Starym Mieście odbył się Zjazd Hufca Elbląg ZHP. Raz na dwa lata zwołuje się Zjazd Sprawozdawczy, podczas którego Komenda Hufca oraz Komisja Rewizyjna przedstawiają sprawozdanie ze swojej działalności. Komendantka Hufca przedstawiła instruktorom i drużynowym, jak wygląda bieżąca sytuacja w Hufcu. Omówiona została działalność hufca w latach 2015–2017, po której wywiązała się dyskusja, ukazująca jakie potrzeby i problemy istnieją w elbląskim środowisku harcerskim. Poruszano kwestie kształcenia kadry, współpracy z lokalną społecznością i instytucjami oraz codzienności harcerstwa w mieście.
     W tym samym dniu zwołano również Zjazd Nadzwyczajny, który był skutkiem złożenia rezygnacji przez władze Hufca Elbląg. Podczas zjazdu nie udało się wyłonić kandydata na funkcję komendanta. Skutkiem tej sytuacji jest powołanie dla Hufca Elbląg ZHP Pełnomocnika Komendanta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, którym na maksymalnie sześć miesięcy został hm. Rafał Jurczyk.
     Nadrzędnym zadaniem pełnomocnika jest poszukanie potencjalnego kandydata na komendanta i zwołanie kolejnego Zjazdu Nadzwyczajnego. Pilnuje on również, aby bieżąca działalność hufca, a dokładniej jego jednostek, przebiegała bez zakłóceń. - Dołożymy wszelkich starań, aby zuchy i harcerze, nie odczuli zaistniałej sytuacji  - deklarują pełnomocnik wraz z instruktorami.  - Ten trudny czas będzie wypełniony służbą i pracą na rzecz harcerstwa na terenie Elbląga. Będzie to też czas na wzmocnienie współpracy pomiędzy harcerzami a rodzicami i instytucjami w mieście. Pokażemy, że pomimo niezwyczajnej sytuacji, życie harcerskie toczy się dalej - dodają.
Alicja Wyszyńska, rzecznik prasowy Hufca ZHP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny