UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł ks. Mieczysław Tylutki

Elbląg, Zmarł ks. Mieczysław Tylutki

Dziś (5 listopada) w wieku 51 lat zmarł proboszcz parafii św. Brata Alberta, ks. Mieczysław Tylutki. W elbląskiej parafii przepracował dziesięć lat. Od roku zmagał się z ciężką chorobą, której niestety nie udało się pokonać. 

Ksiądz Mieczysław Tylutki był kapłanem 26 lat. Zawsze był oddany młodzieży. Rozpoczął działalność Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Był oddanym budowniczym kościoła. Sam nadzorował jego budowę i brał czynny udział w pracach budowlanych, przewożąc taczką cegły. Zaowocowało to przeniesieniem się kilka lat temu parafii z drewnianego kościoła do nowej świątyni. Był zaangażowany w duszpasterstwo rodzin, prowadził nauki przedmałżeńskie, przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej i rocznicy. Niestrudzenie posługiwał także chorym jako kapelan w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, choć ostatnio sam wymagał intensywnej opieki medycznej.
     
     Ostatnie pożegnanie księdza proboszcza odbędzie się w czwartek (8 listopada). Wystawienie trumny w kościele św. Brata Alberta od godz. 9. Msza święta o godz. 12. Pochówek na cmentarzu Agrykola.
     

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama