Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”. Gra miejska

Elbląg, Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”. Gra miejska

Wspólnota Domowego Kościoła z rejonu Elbląg Północ, przy parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, zaprasza na wspólne spędzenie wraz całą rodziną Narodowego Święta Niepodległości, organizując II Grę Miejską Domowego Kościoła Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”.

Rozpoczynamy o godz. 11 w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Przed wejściem do kościoła będziemy rozdawać małe flagi Polski. Zachęcamy również Was, abyście przynieśli ze sobą flagi, które posiadacie w domu.
     O godz. 13.30 spotykamy się przy ul. Warszawskiej 55. Tutaj czekają na Was dwie atrakcje.
     Dla naszych najmłodszych dzieci, ale nie tylko, przygotowaliśmy miejsce gdzie będą mogli spędzić czas na nauce grania w gry planszowe, takie jak: Mali Powstańcy z dodatkiem Liberator, Znaj Znak, Znaj Znak Pamięć, Pamięć '39, Kolejka oraz 111. Zapewniamy opiekę nad dziećmi! Dla całkiem najmłodszych czekać będzie również masa kredek i kolorowanek.
     Druga, główna atrakcja tego dnia, to - II Gra Miejska Domowego Kościoła Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla "Wilgi".
     Przeniesiemy się do Elblągu roku 1950. W kraju panuje terror stalinowski. W ostatnich dniach, w lasach pod Elblągiem, rozbito oddział majora Mariana Skorzeńskiego ps. "Olcha". Na szczęście jednemu z jego żołnierzy, o pseudonimie "Wilga" udało się uciec z przygotowanej zasadzki i obecnie ukrywa się on na terenie Elbląga. Trwa jednak obława Urzędu Bezpieczeństwa i kwestią najbliższych dni jest jego złapanie.
     Zadaniem Waszych drużyn jest dotarcie do niego przed funkcjonariuszami UB i MO, a następnie pomoc w zorganizowaniu bezpiecznej ewakuacji poza miasto. Będziecie musieli zebrać komplet dokumentów pomocnych w opracowaniu planu ucieczki. Musicie przy tym zachować bezwzględne bezpieczeństwo. Po ulicach poruszają się agenci UB i patrole WP.
     Poprzez tę grę chcemy oddać część zapomnianym przez dziesiątki lat bohaterom Ojczyzny. Tym, o których musiano milczeć. Tym, którzy swoją niezłomną postawą i gotowością do złożenia ofiary z własnego życia, dali nam wzór do naśladowania.
     Po zakończeniu gry, około godz. 17 zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko. Będzie można zjeść ciepłą wojskową grochówkę, upiec kiełbaskę i wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Rozdamy również nagrody dla najlepszych zespołów Gry Miejskiej, a każdy z jej uczestników otrzyma, na pamiątkę udziału w niej, mały upominek.
     Szczegóły Gry Miejskiej, jak również przebiegu dnia 11 listopada, na stronie www.ratunek-dla-wilgi.pl
     Rejestracja zespołów drogą mailową: ratunek.dla.wilgi@gmail.com
     Zapraszamy!
Domowy Kościół Rejon Elbląg Północ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety z kwiatami
Fototapety z teksturą