Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostaw jeden procent podatku w Elblągu

 
Elbląg, Zostaw jeden procent podatku w Elblągu
Rek

Osobom, które jeszcze nie rozliczyły się z Urzędem Skarbowym, przypominamy, że mają możliwość przekazać 1 procenta podatku na działalność elbląskich organizacji pożytku publicznego.

W ubiegłym roku z podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność organizacji pożytku publicznego do naszego miasta trafiło blisko 600 tys. zł. Pieniądze te umożliwiły im realizację różnego rodzaju przedsięwzięć, w ramach celów statutowych.
– Procedura przekazania jednego procenta podatku stwarza nam swobodę wyboru i możliwość decydowania o tym, na co przekazane zostaną te środki. Ważne jest, że tak naprawdę pozostają one w naszym mieście, a podejmowane działania wspierają nas samych, mieszkańców. To z kolei niewątpliwie przekłada się na rozwój Elbląga – podkreśla Paweł Kulasiewicz z Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     Wykaz elbląskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymywania 1 proc. podatku od osób fizycznych za 2011 r. znajduje się na stronie Centrum Organizacji Pozarządowych (zakładka Elbląskie OPP).
     Przypominamy, by dopełnić wszelkich formalności związanych z przekazaniem jednego procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego, należy w formularzu zeznania podatkowego wypełnić odpowiednią rubrykę. Trzeba tam podać nr KRS wybranej organizacji (ewentualnie podając cel szczegółowy, na jaki mają zostać przekazane pieniądze). W tym roku mamy na to czas do 30 kwietnia.
     Spot zachęcający do przekazania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego można obejrzeć tutaj.
     
     Działanie realizowane jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Małgorzata Prokopowicz, COP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE