UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Zrób coś dla siebie

 
Elbląg, Zrób coś dla siebie
Reklama

Masz ochotę na wspólne wyjazdy rodzinne? Szukasz twórczych zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin? Potrzebujesz skorzystać ze wsparcia prawnika lub doradcy zawodowego? Projekt „Aktywny Elbląg” daje taką szansę.

Właśnie ruszyła rekrutacja uczestników do drugiej tury projektu, którego działania rozpoczęły się w kwietniu 2018 roku w trzech lokalizacjach Elbląga. To wyjątkowa okazja do tego, by skorzystać z bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin, wsparcia specjalistów, dedykowanych warsztatów dla dorosłych, wyjazdów wakacyjnych. To okazja, by zrobić coś dobrego dla siebie, a jednocześnie spotykać się z ciekawymi ludźmi oraz animatorami projektu w Klubach Sąsiedzkich prowadzonych na dzielnicy Zawada (sala przy ul. Płk. Dąbka 213), na osiedlu Nad Jarem (OZSK, ul. Tuwima 4) oraz na Warszawskim Przedmieściu ("Juniorek", ul. Wyczółkowskiego 5F). To wszystko czeka na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Aktywny Elbląg”. Rekrutacja trwa do 29 marca.
       Działania projektu skierowane są do mieszkańców Elbląga m. in. osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, osób lub rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, rodziców samotnie wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych, a także członków gospodarstw domowych sprawujący opiekę nad osobą z niepełnosprawnością, rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz osób niesamodzielnych, które z różnych względów potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To dla nich przewidziano dwanaście miesięcy wsparcia dostosowanego do ich potrzeb, oczekiwań i możliwości.
       Uczestnicy projektu mogą korzystać z poradnictwa specjalistycznego m.in. prawnego, mediacyjnego, doradztwa rozwojowego (coaching), spotkań indywidualnych z psychologiem oraz wsparcia opiekuna uczestników. W ramach rocznego programu przewidziano warsztaty dla rodziców, a także warsztaty i konsultacje zawodowe oraz rodzinne, wakacyjne wyjazdy integracyjno-edukacyjne. Ponadto w projekcie prowadzone są działania dodatkowe w ramach Klubów Sąsiedzkich m.in zajęcia klubu młodzieżowego, koła gospodyń miejskich, twórcze zajęcia dla dzieci i całych rodzin, inicjatywy podwórkowe oraz pikniki sąsiedzkie.
       Jak zgłosić chęć udziału w projekcie?
       Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w biurze projektu przy ulicy Warszawskiej 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numer 795 050 384 lub e-mailowego: elblag.aktywny@gmail.com. Formularz do pobrania na stronie w zakładce „Aktualności”. Udział w projekcie jest bezpłatny.
      
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak zwykle patologia ma pierwszeństwo, a ludzie uczciwie pracujący (tyrający), są uważani za zamożnych i pozostawieni sami sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Joshua(2019-03-11)
 • Joshua po czym patologia poznaje patologie - bo sama nią jest. Jeśli uważasz samotnych i niepełnosprawnych za patologie to uważaj bo nie długo możesz do nich dołączyć. Nigdy nie wiadomo co komu pisane. Wdowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2019-03-11)
 • "Działania projektu skierowane są do mieszkańców Elbląga m. in. osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, osób lub rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa," - a dopiero później jest mowa o samotnie wychowujących i niepełnosprawnych, jeśli uraziłem samotnie wychowujących i niepełnosprawnych to przepraszam. Kto w tych czasach jest bezrobotny lub nie aktywny zawodowo?? Gdzie jest rynek pracownika tylko trzeba chcieć pracować. A o ludziach którzy pracują nie robią zadłużeń na mieszkaniach, kombinują co z dzieciakiem zrobić w godzinach pracy i przez to żyją od 10 do 10 bo dochody za wysokie o 5 zl na osobę pomocy żadnej. Masz rację może to ja jestem patologią bo jak głupek tyram, zamiast wyciągać ręce po pomoc i siedzieć z dzieciakami w zadłużonym mieszkaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Joshua(2019-03-12)
 • Zgadzam się z Tobą że są tacy którzy wykorzystują jak tylko mogą pomoc społeczną, bo po co pracować jak państwo da 500+, stypendia, emeryturę za czwórkę dzieci, gdzieś się dorobi jakiś pieniądz i się żyje. Ale są też i tacy co chętnie pracowaliby, ale problemy życiowe albo zdrowotne im nie pozwalają. Dlatego przez takich ludzi bez skrupułów i wykorzystujących każdą okazję podopieczni którzy z jakiś powodów muszą korzystać z pomocy społecznej uważani są za patologię. Ale tak nie można, nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. A co do Ciebie to nie jesteś patologią tylko uczciwym człowiekiem, którego wkurza cwaniactwo i niesprawiedliwość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2019-03-12)
 • Masz ochotę na wspólne wyjazdy rodzinne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2019-03-13)
Reklama