14 rzutów za trzy (koszykówka)

Po wysokim zwycięstwie nad Zespołem Szkół nr 1 juniorzy Truso Elbląg zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Juniorzy MKS Truso Elbląg, trenowani przez Janusza Kociołka, pokonali ZS nr 1 Elbląg 123:56 i było to ich siódme zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej elblążanie pokonali Trójeczkę Olsztyn 84:68, MKS Trójeczkę Działdowo 108:81, Bobry Kętrzyn 129:52, ZS nr 1 Elbląg 90:59, Polonię Pasłęk 131:94 i Trójeczkę Działdowo 112:62.
     Zwycięstwem nad ZS juniorzy Truso przypieczętowali, na trzy kolejki przed końcem ligi, awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. W tym meczu koszykarze Janusza Kociołka wykazali się niesamowitą skutecznością przy rzutach za trzy punkty - w całym meczu aż 14 razy trafili zza lini 6,25 m.
     - Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i dopisała skuteczność. Na wyróżnienie zasłużyli najskuteczniejsi w naszym zespole Chudzik i Jasiński - podsumowuje mecz trener Janusz Kociołek.
     Truso już po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 39:11. Po kolejnej kwarcie ta przewaga wzrosła już do 25 punktów i wiadomo już było, że koszykarze Zespołu Szkół nr 1 nie są w stanie odrobić strat z pierwszej połowy.

ZS nr 1 Elbląg - Truso Elbląg 56:123 (11:39), (22:29), (10: 24), (13:31)

Truso: Hereta 14, Kosecki 8, Sielezin 4, Korzeniewski 5, Klonowski 7, Dębicki 16, Chudzik 31, Bałdyga 13, Jasiński 16, Grzanowski 4,

Najwięcej punktów dla ZS nr 1: Matkiewicz - 10