Brązowe medale na turnieju Stamma (boks)

Elbląg, Damian Kośmider, bokser KSW „Tygrys” Elbląg.
Damian Kośmider, bokser KSW „Tygrys” Elbląg.

Z trójki pięściarzy z Warmii i Mazur powołanych przez Stanisława Łakomca, selekcjonera reprezentacji Polski na XXVI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, dwóch wywalczyło brązowe medale. Udział w turnieju w półfinale z takimi trofeami zakończyli Michał Syrowatka z Mazura Ełk i Damian Kośmider z Tygrysa Elbląg.

O międzynarodowym charakterze turnieju świadczy udział zawodników z 12 państw. Na warszawskim ringu wystąpiło 85 pięściarzy, a w tym towarzystwie bokserzy z naszego województwa.
     Pierwszy w turnieju wystartował w wadze 75 kg Michał Łoniewski z elbląskiej Kontry. Bokser pokonał 7:5 Armena Yepreyana z Armenii, awansując do ćwierćfinału. Zaporą do strefy medalowej dla elblążanina okazał się Victor Cotiujanschii z Mołdawii, z którym przegrał walkę na punkty 1:4.
     W wadze 60 kg Michał Syrowatka z Mazura Ełk w ćwierćfinale pokonał 6:3 Denisa Levako z Kataru, a pojedynek o finał przegrał 6:9 z Eduardem Husejnowem z Rosji.
     Drugi brązowy medal dla Warmii i Mazur wywalczył w kategorii 81 kg Damian Kośmider z Tygrysa Elbląg. Pięściarz wystartował w turnieju efektownym zwycięstwem nad Simonem Olivsem. Kośmider znokautował hiszpańskiego rywala już w I rundzie i w walce o awans do finału w piątek (27 marca) spotkał się z Siergiejem Karnieu z Białorusi. Elblążanin uległ rywalowi na punkty 4:15.
     Dwa brązowe medale zdobyte na prestiżowym turnieju przez bokserów z Warmii i Mazur nie zaspakajają ich sportowych ambicji, ale motywują do dalszej pracy.