Brązowy ring w Kielcach (boks)

Z siódemki bokserów z klubów Warmii i Mazur trzech zdobyło brązowe medale na ringu w Kielcach podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Był to turniej mistrzowski dla grupy juniorów, zwanej jeszcze do niedawna kadetami. Istotny, bo będący weryfikacją umiejętności krajowej czołówki przed Mistrzostwami Świata w Erewaniu w Armenii.

Już w fazie eliminacji, 28 kwietnia, okazało się, że nie wszyscy zawodnicy z naszego województwa byli dobrze przygotowani do startu w turnieju. W wadze 54 kg Patryk Moczulski (Niedźwiedź Kętrzyn) przegrał 5:13 z Jarosławem Styczyńskim (Star Starachowice). O pechu w losowaniu może mówić Przemysław Glaza (Kontra Elbląg), który już w I rundzie walki w wadze 48 kg został poddany późniejszemu złotemu medaliście OOM Dawidowi Micheliusowi (Sokół Piła). W wadze 57 kg Rafał Perczyński (Legia Warszawa) wygrał 17:2 z Łukaszem Wodnickim (Mazur Ełk).
     W drugim dniu eliminacji humory w ekipie Warmii i Mazur wyraźnie się poprawiły, bo z czwórki pięściarzy trzech zapewniło sobie co najmniej brązowe medale. W wadze 50 kg Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) pokonał 3:2 Michała Ostrowskiego (Cios-Adamek Gilowice), w kategorii 60 kg Sylwester Stempniewski (Tygrys Elbląg) wygrał przez RSC w III rundzie z Patrykiem Kałkowskim (06 Kleofas Katowice), w kategorii 52 kg Michał Król (Kontra Elbląg) pokonał 8:8 (19:16) Macieja Majcherczyka (RUSHH Kielce), a w wadze 75 Adam Biłda (Mazur Ełk) oddał walkę walkowerem Damianowi Rybakowi (Radomiak Radom).
     Trzy walki półfinałowe z udziałem bokserów z Warmii i Mazur nie przyniosły satysfakcji, bo wszyscy przegrali swoje pojedynki. Najbliższy niedzielnego finału był Sylwester Stempniewski (Tygrys), który uległ nieznacznie późniejszemu złotemu medaliście wagi 60 kg Krzysztofowi Olejarczykowi (RUSHH Kielce). W kategorii 50 kg Grzegorz Brynda (Kontra) przegrał 2:6 z Grzegorzem Kozłowskim (Gwardia Warszawa) a Michał Król (Kontra) oddał walkę walkowerem Marcinowi Latosze (Fight Club Koszalin).
     Przed rokiem podczas XIV OOM bokserzy z Warmii i Mazur na ringu w Świdnicy zdobyli dwa złote i trzy srebrne medale. Tegoroczny bokserski turniej olimpiady młodzieży w Kielcach zakończył się zdobyciem tylko trzech brązowych medali przez pięściarzy z naszego województwa.