Bydgoszcz minimalnie lepsza od Truso

Elbląg, Bydgoszcz minimalnie lepsza od Truso
(fot. Mikołaj Sobczak)

W Elblągu trwa ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski w koszykówce dziewcząt do lat 13. Gospodynie – Energa MKS Truso – na inaugurację przegrały po zaciętym meczu 62:66 z MUKS Supravis Bydgoszcz. Zobacz zdjęcia.

Biorąc pod uwagę, że w pierwszym spotkaniu turnieju MUKS Poznań pokonał Wisłę Kraków aż 108:29, to wynik starcia elblążanek z bydgoszczankami może decydować o tym, kto awansuje do półfinału z drugiego miejsca. Niestety, podopieczne Wiktorii i Magdy Kołackich po ambitnej i zaciętej walce przegrały z rywalkami 62:66.

W spotkanie lepiej weszły elblążanki, które prowadziły już 10:4 i 12:6. Rywalki z Bydgoszczy odrobiły jednak straty i po pierwszej kwarcie przegrywały tylko jednym punktem. Od stanu 22:22 bydgoszczanki zdobyły kolejno dziewięć „oczek”, a elblążanki popełniały zbyt dużo błędów. Zmiany piątek (w tej kategorii wiekowej musi ona nastąpić po każdych 5 minutach w każdej z trzech pierwszych kwart) niewiele dawały, Energa MKS Truso cały czas musiała gonić wynik. Decydującą część gry elblążanki rozpoczynały przy stanie 42:51. Wtedy mogły już grać w najsilniejszym składzie, co szybko przyniosło efekty. W 37. minucie Julia Konkel trafiła za „trzy”, dwa punkty dorzuciła Magdalena Żuk i elblążanki odzyskały prowadzenie (60:59). W ostatniej minucie więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki. Zdobyły jeszcze 6 punktów, elblążanki dwa i ostatecznie to rywalki gospodyń turnieju mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

MUKS Supravis Bydgoszcz – Energa MKS Truso Elbląg 66:62 (11:12, 20:10, 21:19, 14:21)

Bydgoszcz: Fedder 25, Jakubowska 11, Kwiatkowska 8, Tauer-Bejma 7, Dembińska 5, Włodarczak 4, Czyż 2, Iwaszko 2, Szyttenholm 2, Skocz, Sibilska, Kwiatkowska,

Elbląg: Lewandowska 15, Żuk 12, Beczkowska 11, Muzyczek 11, Młynik 4, Kłos 2, Stawicka 2, Popławska 2, Skowrońska, Wysocka, Łuszcz.

W drugim piątkowym meczu MUKS Poznań pokonał Wisłę Kraków 108:29. W sobotę elblążanki o godz. 15.30 zmierzą się z Wisłą Kraków, a w niedzielę o godz. 12.30 – z faworytem turnieju MUKS Poznań. Mecze odbywają się w hali SP 11 przy ul. Korczaka.