Ciasno w czołówce (plażowa piłka siatkowa)

W czwartym turnieju z serii XIV Otwartych Mistrzostw Elbląga w plażowej piłce siatkowej uczestniczyło 12 drużyn. Zwyciężył zespół „Nauka Jazdy Adam”.

Przewodzące w klasyfikacji generalnej po trzech turniejach zespoły „Plus”, „Nauka Jazdy Adam”, „Patologia” i „Admirał” zostały rozstawione w fazie eliminacji. Do nich dolosowano pozostałe drużyny, a mecze rozgrywano systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań.
     Potwierdziła się dominacja rozstawionych zespołów nad pozostałymi ekipami. W półfinałach „Admirał” przegrał 14:21 z „Nauką Jazdy Adam”, a „Patologia” uległa 15:21 zespołowi „Nitro i Bolon”. W meczu o trzecie miejsce „Admirał” grający w składzie Piotr Jaszkiewicz i Kuba Hryniewicz przegrał 14:21 z „Patologią” - Tomasz Niemiec i Mateusz Zięba. Dużo sportowych emocji przeniosła finałowa rozgrywka. W pierwszym secie „Nitro i Bolon”, czyli Rafał Czerwiński i Paweł Kazimierczak zwyciężyli 21:19 ekipę „Nauka Jazdy Adam” - Piotr Malinowski i Bartosz Michalski. Role odwróciły się w drugim secie wygranym na przewagi 23:21 przez ekipę „Nauka Jazdy Adam”. Ona też wygrała decydującą partię 16:14 i czwarty turniej.
     W klasyfikacji generalnej mistrzostw zrobiło się ciasno w czołówce. Z dorobkiem po 30 punktów przewodzą stawce drużyny „ Nauka Jazdy Adam” i „Plus”. Na trzecim miejscu plasuje się „Patologia” - 26 punktów, a czwarte zajmuje „Admirał” z 21 punktami. Który z zespołów wywalczy puchar prezydenta Elbląga, nie sposób w tej sytuacji przewidzieć. W sobotę 2 sierpnia kolejny turniej od godz. 10 na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej. Organizatorzy zapraszają drużyny i kibiców.