Concordia bliżej obrony wojewódzkiego pucharu

Elbląg, Concordia bliżej obrony wojewódzkiego pucharu

Concordia Elbląg kontra GKS Wikielec. Tak mógłby wyglądać finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jedyni przedstawiciele województwa warmińsko - mazurskiego w III lidze spotkali się już w ćwierćfinale tych rozgrywek. Z awansu do półfinału cieszyli się elblążanie.

Concordia zajmuje 16. miejsce w pierwszej grupie III ligi i musi „wziąć się do roboty“, żeby utrzymać się na czwartym poziomie rozgrywek. GKS Wikielec jest 9., z 7 punktami przewagi nad strefą spadkową. Stare powiedzenie głosi jednak, że puchar rządzi się swoimi prawami, a pomarańczowo - czarni nie ukrywają, że jednym z celów na ten sezon jest obrona wojewódzkiego trofeum.

Wczoraj (17 kwietnia) trzecioligowcy zmierzyli się w Elblągu przy ul. Krakusa. Początek meczu wyrównany, ale nadeszła 25. minuta, kiedy zaczął się koszmar zespołu gości. Najpierw Kacper Sionkowski przejął piłkę przed polem karym rywali i ładnym strzałem z dystansu wyprowadził elblążan na prowadzenie. Kilka minut później w roli głównej wystąpił Radosław Bukacki. Etatowy wykonawca rzutów wolnych strzelił z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od piłkarza gości i chwile później bramkarz GKS musiał wyjmować piłkę z bramki po raz drugi. Znów minęło kilka minut i znów na listę strzelców wpisał się Kacper Sionkowski. Goście odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego, który został podyktowany za faul.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Od 77. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Makarski. Mimo osłabienia pomarańczowo-czarni dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka. W półfinale zmierzą się ze Startem Nidzica, zespołem na co dzień występującym w drugiej grupie klasy okręgowej (3. miejsce po 21 kolejkach). Start w ćwierćfinale wygrał 2:1 z Pisą Barczewo.

Concordia półfinał zagra na wyjeździe. W drugim półfinale Tęcza Biskupiec zmierzy się ze Zniczem Biała Piska.

Z kolei w sobotę Concordia w rozgrywkach III ligi w Mławie zagra z miejscową Mławianką.

Concordia Elbląg – GKS Wikielec 3:1 (3:1)

Bramki: 1:0 - Sionkowski (25. min.), 2:0 - Bukacki (31. min.), 3:0 - Sionkowski (36. min.), 3:1 - Szypulski (37 min., karny)

Concordia Elbląg: Manikowski – Jakubowski, Staniak, Bukacki, Drewek (82’ Kaczorowski), Nowicki (46’ Rękawek), Makarski, Danowski (90’ Czerniec), Noworyta (46’ van Ieperen), Augusto (80’ Maćkowski), Sionkowski