Coraz bliżsi awansu (piłka ręczna)

W ostatnim meczu I rundy Techtrans Darad Elbląg pokonał we własnej hali Legię Chełmża 33:22 (13:12) i bez straty punktu ukończył plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz Truso z SMS II Gdańsk odbędzie się w najbliższy wtorek.

Podobnie jak w poprzednich meczach, także w tym ostatnim, kończącym pierwszą rundę górą byli elbląscy szczypiorniści, którzy z kompletem zwycięstw otwierają ligową tabelę. Podopieczni trenera Ludwika Fonferka są już bardzo bliscy historycznego awansu do I ligi.
     W sobotnim meczu z Legią Chełmża goście tylko przez pierwszą połowę dotrzymywali kroku elblążanom. W 12 min. Techtrans wprawdzie prowadził 7:4, ale nie mógł odskoczyć rywalom na więcej jak trzy bramki. Niespełna osiem minut później przewaga gospodarzy znów wynosiła trzy bramki 10:7 i zapowiadała się emocjonująca walka. Przyjezdni bardzo dobrze rozegrali ostatnie minuty tej odsłony. Dobra gra w obronie oraz pewnie wykorzystywane kontrataki sprawiły, że w 25 min mieliśmy remis 10:10. W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi byli jednak elblążanie, którzy rzucili trzy bramki, tracąc zaledwie dwie i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą 13:12. Legia wprawdzie mogła wyrównać jeszcze przed przerwą, ale w ostatnich sekundach sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem Zeonoen Korzeniowskim nie wykorzystał Cygan.
     Po zmianie stron wyrównany bój oglądaliśmy jeszcze przez niespełna dziesięć minut. Elblążanie w tym czasie zdołali wypracować sobie zaledwie dwubramkową przewagę 17:15 i zanosiło się, że niemal do ostatniego gwizdka sędziego toczyć się będzie wyrównana walka o każdą bramkę. Jednak od tego momentu nastąpił gwałtowny zryw elbląskich szczypiornistów i na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu kolejnych dziesięciu minut przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu bramek 25:20, a przyjezdni z coraz mniejszym animuszem atakowali naszą bramkę. Od 50 min. trener elblążan dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, co jeszcze bardziej pozytywnie wpłynęło na wynik tej konfrontacji. W ostatnich dziesięciu goście tylko dwukrotnie pokonali naszego bramkarza, natomiast elblążanie aż osiem razy zmusili do kapitulacji golkipera Legii. Dzięki tak dobrej grze w końcówce mecz zakończył się kolejnym wysokim zwycięstwem Techtransu. Elbląski zespół po pierwszej rundzie z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i jest już bardzo blisko historycznego awansu do I ligi.

Techtrans Darad Elbląg - Legia Chełmża 33:22 (13:12)

Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Minkiewicz 2, Roszkowski 6, Laskowski 3, Stypułkowski 1, Rydel 4, Januszewski 4, Długosz 1, Lenarczyk 3, Babicki 5, Dąbrowski 2, Sadowski 1, Stolarowicz 1.

Komplet wyników 13. kolejki: Kasztelan Sierpc - MKS Brodnica 38:27, Sokół Kościerzyna - BKPR Bydgoszcz 32:30, Cartusia Kartuzy - KS Żukowo 23:29, Techtrans Darad Elbląg - Legia Chełmża 33:22, Cuiavia Inowrocław - AZS Politechnika Gdańsk 29:33. Mecz MKS Truso Elbląg z SMS II Gdańsk odbędzie się w najbliższy wtorek. Pauzował: Hetman Gniew.