Coraz ciaśniej w czołówce (halówka II)

Po 13 kolejkach nadal na czele tabeli II ligi znajduje się zespół BIG, który o jeden punkt wyprzedza Termoizol. Sytuacja nieco zmieniła się w dole tabeli. Wprawdzie nadal bez punktów jest EUH-E, ale pozostałe zespoły powoli oddalają się od ostatniej drużyny w tabeli.

Tym razem tylko pięć zespołów zdołało podczas dwóch weekendowych kolejek zgromadzić komplet punktów. Tempa nie zwalnia lider zespół BIG, który w sobotę pokonał ADI 4:3. Spotkanie to do 25 min. układało się po myśli lidera. Po bramkach Leszka Rokickiego, Piotra Augustynowicza, Piotra Monety i Zbigniewa Klebana BIG prowadził 4:0. Wystarczyła jednak chwila rozprężenia i w ostatnich pięciu minutach ADI po dwóch bramkach Piotra Paska i jednej Piotra Szymańskiego doprowadziło do stanu 3:4. Na wyrównanie zabrakło jednak już czasu. W drugim meczu lider długo musiał się męczyć, by ostatecznie pokonać Kromet 3:1. Wyrównana walka toczyła się do 18 min. meczu, kiedy to mieliśmy remis 1:1. W ostatnich dziesięciu minutach zwycięstwie drużynie BIG zapewniły bramki Marcina Źródło i Pawła Parszuto.
     Udany weekend mają za sobą również zawodnicy Termoizolu, którzy w sobotę pokonali ASJ Automotive 5:2, a w niedzielę takim samym stosunkiem bramek AZS Jański. Patrząc na przebieg obu spotkań - zdecydowanie bardziej zacięty i wyrównany był mecz z ekipą AZS-u. Po siedmiu minutach gry i bramkach Andrzeja Głowackiego oraz Dawida Wandyka AZS Jański prowadził 2:0. Termoizol szybko jednak wziął się za odrabianie start i jeszcze w tej samej połowie po bramce Łukasza Lewandowskiego oraz dwóch trafieniach Jacka Ulaszka wyszedł na prowadzenie 3:2. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko piłkarze Termoizolu, a dokładnie po jednym trafieniu zaliczyli Lewandowski i Ulaszek.
     Coraz bliżej miejsca premiowanego awansem znajduje się Metrotest, który w sobotę pokonał aż 11:1 EUH-E, a w niedzielę ograł Pujana 3:1. W pierwszym spotkaniu z ostatnią w tabeli EUH-E piłkarze Metrotestu mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności strzeleckie. Bardzo dobrze w tej roli znaleźli się Sebastian Szaro oraz Arkadiusz Stępien. Obaj ci zawodnicy zdobyli po cztery bramki. W niedzielnym pojedynku Metrotest nie miał już tak łatwo w konfrontacji z Pujanem, a świadczyć może o tym skromne, zaledwie jednobramkowe prowadzenie po pierwszej połowie. Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się wyrównała, a w 18 min. po strzale Pawła Łukaszewskiego Pujan doprowadził do remisu 1:1. Odpowiedz rywali była jednak bardzo szybka i po bramkach Arkadiusz Stępnia i Adriana Tytka mecz zakończył się wygraną Metrotestu 3:1.
     Najwięcej bramek podczas weekendowego grania zdobył zespół Troll, który w dwóch meczach aż 15 razy zmusił bramkarzy rywali do wyciągania piłki z siatki. W sobotę Troll pokonał Karo 6:3, natomiast w niedzielę ograł ADI aż 9:2. W sobotę najskuteczniej dla Trolla strzelał Piotr Rajkiewicz i nie inaczej było także w niedzielę podczas meczu z ADI. Po dwóch bramkach tego zawodnika w 3 min. Troll prowadził już 2:0. Wprawdzie bramkę kontaktową zdobył Radosław Lisowski, ale odpowiedz Trolla była niemal natychmiastowa. Bramki Bartka Kulińskiego, Krzysztofa Kaczorka oraz Kamila Czyżaka, sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wygraną tego zespołu 5:1. Po zmianie stron na boisku nadal dominował Troll zdobywając kolejne cztery gole, natomiast ADI odpowiedziało jeszcze tylko jednym trafieniem Lisowskiego.
     Ostatnim zespołem, który w miniony weekend zdobył komplet punktów, jest ósmy w tabeli PKS. Zespół ten w sobotę pokonał Lirę 5:1. Początek spotkania ułożył się jednak po myśli Liry, która w 4 min. po bramce Tomasza Sielezina prowadziła 1:0. Jeszcze w tej samej połowie do remisu doprowadził Dariusz Ludwiczak. W drugiej połowie dwukrotnie zespół PKS grał w trzyminutowym osłabieniu po tym jaj zawodnicy tej drużyny otrzymywali czerwone kartki. Przewagi tej nie wykorzystała jednak Lira, co w kolejnych minutach się zemściło. Po dwóch bramkach Mariusza Goryszewskiego w 26 min PKS prowadził już 3:1. W ostatnich dwóch minutach drugi raz na listę strzelców wpisał się Ludwiczak, a wynik spotkania ustalił Stanisław Piór. W niedzielę natomiast PKS po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonał WSZ 5:3.

Komplet wyników 12. kolejki:

ADI - BIG 3:4 (0:3)
     0:1 - Rokicki (6.), 0:2 - Augustynowicz (12.), 0:3 - Moneta (14.), 0:4 - Kleban (21.), 1:4 - Szymański (25.), 2:4 - Pasek (30.), 3:4 - Pasek (30).

Kromet - Straż Pożarna 1:0 (1:0)
     1:0 - Maciejczyk (12.).

Amatorzy/Marysieńka - WSZ 2:1 (2:1)
     1:0 - Wiśniewski (6.), 2:0 - Włoczkowski (8.), 2:1 - Sobotowicz (15.).

PKS - Lira 5:1 (1:1)
     0:1 - Sielezin (4.), 1:1 - Ludwiczak (10.), 2:1 - Goryszewski (21.), 3:1 - Goryszewski (26.), 4:1 - Ludwiczak (28.), 5:1 - Piór (28.).

Karo - Troll 3:6 (0:2)
     0:1 - Kaczorek (5.), 0:2 - Rajkiewicz (12.), 1:2 - Sobotowski (20.), 1:3 - Rajkiewicz (20.), 2:3 - Kaczmarski (21.), 2:4 - Rajkiewicz (23.), 2:5 - K. Czyżak (23.), 3:5 - Bober (27.), 3:6 - Bober (sam.).

East Express - AZS Jański 4:1 (0:0)
     1:0 - Lubowiecki (20.), 1:1 - Szweda (22.), 2:1 - Lubowiecki (25.), 3:1 - Prusek (27.), 4:1 - Stankiewicz (29.).

Termoizol - ASJ Automotive Serwis 5:2 (2:1)
     1:0 - Lewandowski (3.), 2:0 - W. Bewicz (9.), 2:1 - Raszewski (13.), 3:1 - Rad. Bewicz (17.), 3:2 - Raszewski (17.), 4:2 - Rad. Bewicz (21.), 5:2 - Mazanowicz (23.).

Extom - USE 3:4 (2:1)
     1:0 - Wojciechowski (4.), 1:1 - Gomułka (6.), 2:1 - Mackiewicz (12.), 2:2 - Gomułka (18.), 3:2 - Dąbrowski (20.), 3:3 - Tomiałojć (26.), 3:4 - Tomiałojć (30.).

EUH-E - Metrotest 1:11 (0:4)
     0:1 - Szaro (8.), 0:2 - Szaro (9.), 0:3 - szewczuk (11.), 0:4 - Stępień (12.), 0:5 - Stępień (16.), 0:6 - Tytek (21.), 0:7 - Szaro (21.), 0:8 - Szaro (21.), 0:9 - Ulatowski (28.), 0:10 - Stępień (28.), 1:10 - Kumkowski (29.), 1:11 - Stępień (30.).

Pujan - PC Koni 2:1 (1:0)
     1:0 - Bałdyga (7.), 2:0 - Bałdyga (19.), 2:1 - Sulikowski (24.).

Wiarus - PKP - przeł. na 20 marca

Komplet wyników 13. kolejki:

USE - Wiarus 2:2 (0:0)
     0:1 - Mich. Lasowicz (22.), 0:2 - Chwoszcz (23.), 1:2 - Tomiałojć (25.), 2:2 - Tomiałojć (26.).

PC Koni - Karo 1:2 (0:1)
     0:1 - Kamiński (9.), 1:1 - Fercho (22.), 1:2 - Koliński (27.).

Metrotest - Pujan 3:1 (1:0)
     1:0 - Ulatowski (7.), 1:1 - Łukaszewski (18.), 2:1 - Stępień (22.), 3:1 - Tytek (30.).

PKP - EUH-E 8:3 (5:1)
     1:0 - P. Nowicki (1.), 2:0 - P. Nowicki (2.), 3:0 - T. Nowicki (4.), 3:1 - Wiśniewski (5.), 4:1 - T. Nowicki (6.), 5:1 - T. Nowicki (14.), 6:1 - T. Nowicki (21.), 6:2 - Wiśniewski (24.), 7:2 - Grudziński (24.), 8:2 - P. Nowicki (29.), 8:3 - Wiśniewski (30.).

ASJ Automotive Serwis - Extom 4:2 (1:0)
     1:0 - Wrzos (7.), 1:1 - Wojciechowski (16.), 2:1 - Wrzos (18.), 2:2 - Jabłoński (24.), 3:2 - Kontrowicz (28.), 4:2 - Biernat (30.).

AZS Jański - Termoizol 2:5 (2:3)
     1:0 - Głowacki (6.), 2:0 - Wandyk (7.), 2:1 - Lewandowski (10.), 2:2 - Ulaszek (11.), 2:3 - Ulaszek (12.), 2:4 - Lewandowski (21.), 2:5 - Ulaszek (26.).

Lira - East Express 2:0 (1:0)
     1:0 - Sielezin (5.), 2:0 - Sielezin (28.).

WSZ - PKS 3:5 (2:1)
     1:0 - Sobotowicz (4.), 2:0 - Gastoł (11.), 2:1 - Pudlik (11.), 2:2 - Białoszewski (16.), 2:3 - Kołecki (18.), 3:3 - Matysiak (25.), 3:4 - Goryszewski (26.), 3:5 - Piór (27.).

Straż Pożarna - Amatorzy/Marysieńka 4:2 (2:1)
     1:0 - Warda (7.), 2:0 - Kołecki (8.), 2:1 - Pokratka (10.), 3:1 - Ratajczyk (16.), 3:2 - Przybylski (19.), 4:2 - Siółkowski (21.).

BIG - Kromet 3:1 (1:0)
     1:0 - Ruczyński (6.), 1:1 - Grzelak (18.), 2:1 - Źródło (19.), 3:1 - Parszuto (24.).

Troll - ADI 9:2 (5:1)
     1:0 - Rajkiewicz (2.), 2:0 - Rajkiewicz (3.), 2:1 - Lisowski (9.), 3:1 - B. Kuliński (10.), 4:1 - Kaczorek (12.), 5:1 - K. Czyżak (12.), 6:1 - J. Czyżak (20.), 6:2 - Lisowski (23.), 7:2 - Rajkiewicz (27.), 8:2 - Elminowski (28.), 9:2 - Rajkiewicz (30.).