Czy gra w piki da wyniki? (brydż)

Elbląg, Czy gra w piki da wyniki?  (brydż)

Z okazji święta Niepodległości w hotelu Pod Lwem został rozegrany Mityng Brydża Sportowego. W finale startowało 15 duetów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ceremonii otwarcia mityngu dokonał arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski, prezes zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Sportowego, wielokrotny mistrz i reprezentant Polski, aktualnie mistrz drużynowych Jesiennych Mistrzostw Ameryki Północnej z Denver USA.
       Po pasjonującej i zaciętej walce od pierwszego do ostatniego rozdania zwycięstwo odnieśli Henryk Łęcki (Jagodnik) i Roman Błoński (Elbląg) - 43,69 pkt. Wyprzedzili oni pary: Roman Gierulski (Elbląg) i Marek Rutkowski - 37,83 pkt oraz Daniel Wesołowski (Sztum) i Marek Lichocki (Elbląg) - 29, 8 pkt.

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego

• Gwoli ścisłości! Bogusław Gierulski, a nie Roman Gierulski ( co zresztą widnieje powyżej, przy informacji o uroczystym otwarciu turnieju ), zajął drugie miejsce z Markiem Ratkowskim, a nie Rutkowskim. Szóste miejsce zajął Andrzej Fronczak nie Franczak, a ósme Jerzy Rebell, a nie Regell. A poza tym wszyscy zdrowi. Pozdrawiam.