Dobry występ Ataku (sport niepełnosprawnych)

Do bardzo udanych zaliczą występy na Letnich Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, zawodnicy elbląskiego Ataku.

Reprezentanci Elbląga zdobyli w MP razem 11 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Jak powiedział nam Michał Suliga, na szczególne słowa uznania zasłużył nowy zawodnik sekcji pływackiej, absolutny debiutant w zawodach tej rangi - Rafał Rocki, znany wcześniej z występów sekcji rugby na wózkach, w której to dyscyplinie również notował spore sukcesy. Były to pierwsze zawody pływackie Rafała i udało mu się wywalczyć złoty medal i tytuł Mistrza Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym, gdzie wyprzedził zawodnika kadry narodowej Andrzeja Ziembowskiego z Tarnowa aż o 8 sekund uzyskując czas 1:10:74. Natomiast na dystansie 50 m stylem dowolnym Rafałowi do srebrnego medalu zabrakło zaledwie 00:00:24 sekundy. Ostatecznie uplasował się na 3 pozycji z czasem 01:12:50.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
     Monika Iżyk - 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym, 3 miejsce na 200 m stylem dowolnym, 4 miejsce na 50 m stylem grzbietowym;
     Alicja Świechowska - 5 miejsce na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym;
     Paweł Łukin - 2 miejsce na 200 m stylem dowolnym, 4 miejsce na 50 m stylem grzbietowym, 5 miejsce na 100 m stylem dowolnym, miejsce na 50 m stylem dowolnym;
     Krzysztof Nowak - 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym, 5 miejsce na 100 m stylem grzbietowym, 6 miejsce na 100 m stylem dowolnym, 7 miejsce na 50 m stylem dowolnym;
     Jakub Ruciński - 5 miejsce na 50 m stylem grzbietowym, 8 miejsce na 50 m stylem dowolnym;
     Michał Suliga okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 50 m ,100 m stylem dowolnym, 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem motylkowym zdobywając tytuł Mistrza Polski na rok 2005. Natomiast na dystansie 400 m stylem dowolnym uległ zawodnikowi z Białegostoku Pawłowi Lewko i uplasował się na 2 pozycji.

Barwy Ataku w Mistrzostwach Polski reprezentowali: Monika Iżyk, Alicja Świechowska, Paweł Łukin, Krzysztof Nowak, Jakub Ruciński, Rafał Rocki (debiutant) i Michał Suliga.