Drugi Delfin 2 (pływanie)

Wielkim sukcesem elbląskiego UKS Delfin 2 zakończyła się rywalizacja w lidze wojewódzkiej w pływaniu - w klasyfikacji szkół podstawowych Delfin wywalczył drugie miejsce.

Po raz trzeci pływacy klubów województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali o punkty w Lidze Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływania. Pływalnia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na jeden dzień stała się obiektem rywalizacji prawie 250 zawodników walczących o punkty indywidualne oraz o pozycję klubu w klasyfikacji drużynowej.
     W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych elbląski UKS Delfin 2 wywalczył drugie miejsce. Zwyciężył olsztyński Kormoran, a na trzecim miejscu uplasował się inny elbląski klub – UKP Jedynka. W rywalizacji o prymat najlepszych w województwie w poszczególnych rocznikach zawodnicy spod znaku „dwóch delfinów” wywalczyli sześć miejsc na podium. W klasyfikacji 12-latków zwyciężył Bartosz Nowak, a w tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Bieńkowska a Karolina Bukowska była trzecia. W pozostałych kategoriach wiekowych elbląscy pływacy plasowali się w ścisłej czołówce końcowych podsumowań.
     Wyniki końcowe:
     Dziewczęta, rocznik 1995: 2 miejsce Karolina Nowak, 3 miejsce Karina Zgiet, 4 miejsce Daria Kasprowicz. Chłopcy, rocznik 1994: 2 miejsce Filip Kaczyński. Dziewczęta, rocznik 1993: 2 miejsce Wiktoria Bieńkowska, 3 miejsce Karolina Bukowska. Chłopcy, rocznik 1993: 1 miejsce Bartosz Nowak.