512 918 555

Batorowo od strony wody Batorowo od strony wody

Drugie miejsce Kram Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Drugie miejsce Kram Startu (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Na zakończenie Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Vistal pokonał Start 26:21 i zajął pierwsze miejsce. Zobacz zdjęcia. Teraz naszą drużynę czeka turniej w Koszalinie.

Pojedynek Startu z Vistale miał zadecydować, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w elbląskim turnieju. Wcześniej młodzieżowa reprezentacja Chin pokonała swoje rówieśniczki z Polski 35:32 i zapewniła sobie trzecie miejsce. Zarówno elbląska jak i gdyńska drużyna przystąpiły do tego meczu w okrojonych składach. W ekipie przyjezdnej zabrakło m.in. Moniki Kobylińskiej, Katarzyny Janiszewskiej i Joanny Kozłowskiej, a u nas Ewy Andrzejewskiej, Aleksandry Stokłosy i Joanny Wagi.

Mecz celnym rzutem otworzyła Daria Gerej, a chwilę później rzut karny obroniła Klaudia Powaga. Po dwóch mocnych rzutach Sylwii Lisewskiej, Start prowadził 3:1. W kolejnych akcjach nasze zawodniczki miały problemy z zatrzymaniem kołowej Aleksandry Dorsz i w 5. minucie mielimy remis po 3. Błędy przy podaniach, rzuty obok bramki, błąd kroków, kolejne straty i Vistal odskoczył na cztery bramki. Trwającą sześć minut niemoc strzelecką EKS przerwała w końcu Daria Gerej. W kolejnych akcjach obie drużyny popełniały proste błędy i kibice zgromadzeni w Hali Sportowo-Widowiskowej nie uświadczyli zbyt wielu bramek. Po 20 minutach gry Start przegrywał z Vistalem 7:10. W kolejnych akcjach bardzo aktywna była Patrycja Świerżewska, a na kole walczyła Aleksandra Dankowska. Młode zawodniczki Vistalu oddały sporo niecelnych rzutów, a nasze szczypiornistki zdołały odrobić straty i na przerwę zeszły przy wyniku 12:13.
     Początek drugiej odsłony zawodów nie udał się naszym zawodniczkom. Błąd przy rozegraniu, zablokowany, a potem niecelny rzut, kosztował elblążanki utratę trzech bramek. Gospodynie po raz pierwszy trafiły do siatki w 36. minucie, a na kolejnego gola musieliśmy czekać do 43 minuty. Nieźle między słupkami spisywała się Solomija Szywerska, a po drugiej stronie Małgorzata Gapska, czego efektem była mała ilość bramek. Po dwóch dobrych kontratakach wykończonych przez Dominikę Grobelską, Start tracił dwie bramki do Vistalu (16:18). Wyłączenie z rozegrania Patrycji Matieli nieco pomogło elblążankom w dalszym odrabianiu trat. W 50. minucie rzut karny wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk, a do remisu po 20 doprowadziła Dominika Grobelska. W ostatnich minutach meczu trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na parkiet młode zawodniczki, w gdyńskiej ekipie również grały mniej doświadczone piłkarki. Nasz szkoleniowiec może mieć sporo zastrzeżeń do obrony, bowiem Vistal nie miał problemów z kończeniem ataków, wykorzystywał również niedokładne podania z czego szły kontrataki. Drużyna Pawła Tetelewskiego pokonała Start 26:21 i zajęła pierwsze miejsce w elbląskim turnieju.

Kram Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:21 (12:13)
     Start
: Powaga, Szywerska, Klarkowska - Lisewska 6, Grobelska 4, Dankowska 3, Świerżewska 3, Jędrzejczyk 2, Gerej 2, Muchocka 1, Balsam, Hawryszko, Kwiecińska, Michalska, Szopińska.

4. Młodzieżowa Reprezentacja Polski

Królową strzelczyń z dorobkiem dziewiętnastu bramek została Vitoria Macedo, najlepszą bramkarką Weronika Kordowiecka, a najlepszą zawodniczką turnieju Sylwia Lisewska. Trenerzy również wyróżnili zawodniczki ze swoich drużyn: Aleksandra Jędrzejczyk ze Startu, Wang Xuan z młodzieżowej reprezentacji Chin, Natalia Stokowiec z młodzieżowej reprezentacji Polski i Aleksandra Dorsz z Vistalu.

W dniach 20-21 grudnia elblążanki wezmą udział w turneju w Koszalinie, gdzie oprócz gospodyń zmierzą się z Łączpolem Gdańsk, MKS Lublin oraz UKS PCM Kościerzyna.