512 918 555

11.11.2017 11.11.2017

Dziewczyny lubią brąz (judo)

Elbląg, Dziewczyny lubią brąz (judo)

W sobotę (28 kwietnia) w Luboniu koło Poznania w rozgrywanym w ramach IV Memoriału Jigoro Kano Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w judo, udanie startowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tomita” Elbląg.

Podopieczna trenera Zbigniewa Wołoszyna Ola Mazur w kat. wagowej 48 kg zdobyła brązowy medal. W tej samej kategorii tuż za podium uplasowała się Ola Kołtunowska, zajmując bardzo dobre piąte miejsce. Obie zawodniczki dobrym występem zapewniły sobie udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2012.
     Angelika Wojeciechowska w kat. wagowej 63 kg przegrała pierwszą walkę i odpadła z turnieju, podobnie Asia Wołoszyn w kat. wagowej 52 kg. Obie będą musiały powalczyć o finały OOM w eliminacjach regionalnych.
     Wśród juniorów młodszych w kat. wag. 60 kg walczył Maciek Wójcicki. W pierwszej walce Maciek trafił na „mocnego” zawodnika Czarnych Bytom i przegrał walkę. W repasażach kolejny silny zawodnik i niestety pożegnanie z turniejem.
     Ogółem występ zawodników „Tomity” w Luboniu był jednak udany. Gratulujemy serdecznie trenerowi Zbyszkowi oraz zawodnikom!