Elbasket z sukcesem gospodarzy

Elbląg, Koszykarki UKS Jar Elbląg w akcji
Koszykarki UKS Jar Elbląg w akcji (fot. Anna Dembińska)

Zakończyła się dwudziesta druga edycja turnieju mini koszykówki Elbasket. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nim ekipy gospodarzy - UKS Jar Elbląg. Dziewczęta dotarły do finału, zajmując drugie miejsce. Chłopcy zajęli czwartą lokatę. Zobacz zdjęcia.

Od piątku do niedzieli w Szkole Podstawowej nr 11 nie brakowało koszykarskich emocji. O zwycięstwo w 22. edycji Elbasketu, ogólnopolskiego turnieju mini koszykówki, rywalizowało 16 zespołów dziewcząt i chłopców, głównie z rocznika 2006.
       Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny gospodarzy, którzy wystawili w zawodach cztery zespoły pod szyldem UKS Jar i SP 11 Elbląg ( w tym dwa zespoły z młodszych roczników). Podopieczne Magdaleny Kołackiej i Katarzyny Zapolskiej, pokonując w bardzo emocjonującym sobotnim półfinale Bryzę Kolbudy 36:33, zapewniły sobie grę w niedzielnym finale, gdzie czekały na nie rówieśniczki z MUKS Poznań. Ambitnie grające elblążanki jeszcze w drugiej kwarcie toczyły wyrównany pojedynek, ale drużyna gości minuty na minutę powiększała przewagę, wygrywając ostatecznie 46:31. Elblążanki zajęły więc drugie miejsce w Elbaskecie, co jest najlepszym wynikiem gospodarzy turnieju od wielu lat.
       Z kolei chłopcy, podopieczni Adama Prusa, Elbasket zakończyli na czwartym miejscu z dorobkiem trzech wygranych i trzech przegranych. Mieli okazję na zajęcie miejsca na podium, ale przeszkodziła w tym porażka zaledwie dwoma punktami z rówieśnikami z Bydgoszczy. Turniej chłopców wygrała drużyna z Kolbud.
       UKS Jar, zdobywca drugiego miejsca, grał w składzie: Antonina Martuszewska, Karolina Ziółkowska, Aleksandra Mikłosz, Karina Czurak, Katarzyna Mital, Zuzanna Dziągiel, Wiktoria Szymańska, Kornelia Częścik, Kinga Maj, Wiktoria Nowicka, Julia Zalewska, Zofia Braczkowska, Aleksandra Klimczyk, Maria Hassa, Natalia Grunt, Daria Boniecka, Maja Majkowska, Natalia Stańczyk, Maja Wojciechowska, Aniela Mieczkowska i Ewa Skowrońska.
       Reprezentacja UKS Jar, która zajęła czwarte miejsce,wystąpiła w składzie: Ksawery Bagley, Mateusz Sar, Dawid Gruchalski, Stanisław Prus, Jakub Cholewa, Szymon Glaner, Kacper Urbaniak, Olaf Półtoraczyk, Krzysztof Celak, Kajetan Jakimowicz, Marcin Kokosza, Filip Ościłowski, Damian Zych, Oliwier Markowski i Daniel Bartkowski.
       Trenerzy wybrali najlepszych pięciu koszykarzy i koszykarek turnieju. W tym gronie znaleźli się też elblążanie: Katarzyna Mital i Szymon Glaner.