Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg będzie stolicą futbolu

 
Elbląg, Elbląg będzie stolicą futbolu Młodzi piłkarze Olimpii podczas meczu (fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl)
Rek

Najzdolniejsi piłkarze z miasta oraz z regionu będą trenować w Elblągu. To tu powstanie Wojewódzki Ośrodek Piłkarski, który będzie szkolił młodzież. Zacznie działać we wrześniu przyszłego roku i według Witolda Wróblewskiego, prezydenta miasta, daje on większe szanse na utworzenie szkoły sportowej w mieście.

- Wczoraj, podczas spotkania zarządu Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, zapadła decyzja, że to w Elblągu powstanie Wojewódzki Ośrodek Piłkarski. Cieszymy się z tego powodu, bo będziemy mogli jeszcze bardziej szkolić młodzież, która już teraz osiąga fajne wyniki. To renoma i prestiż dla miasta. Zapraszamy również zawodników z zewnątrz, chcemy, żeby ci najzdolniejsi docierali do Elbląga – mówił Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia. - Mamy najlepsze obiekty treningowe w całym województwie, co też zaważyło na tym, że ośrodek będzie właśnie tutaj. Przezwyciężyliśmy Olsztyn, który był największym konkurentem w tej kwestii, startowały również Ełk i Iława, które wypadły słabiej na tym spotkaniu.
     - To bardzo dobra wiadomość dla kibiców piłki nożnej w Elblągu – dodał Witold Wróblewski, prezydent miasta. - Mamy wielu młodych zawodników, którzy się szkolą: w klubie Olimpia ok. 500, w Concordii ok. 200. Obecnie mamy klasy sportowe w IV Liceum Ogólnokształcącym, w Gimnazjum nr 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 19. Przewidujemy, że przy ul. Agrykola utworzymy szkołę sportową z prawdziwego zdarzenia, a ten ośrodek daje nam większe szanse na to, żeby powstała.
     Witold Wróblewski nie chce jeszcze mówić o tym, jakie koszty poniesie miasto w związku z prowadzeniem takiego ośrodka dla młodych piłkarzy.
     - Obecnie ponosimy koszty w ramach przedsięwzięć, które realizujemy w zakresie odnawiania bazy sportowej. Przypomnę, że obecnie kończymy budynek przy ul. Agrykola, który niebawem zostanie oficjalnie oddany do użytku, przygotowujemy kolejny przetarg na oświetlenie stadionu, realizujemy zadania poprawiające infrastrukturę – mówił prezydent. - Oczywiście, przy utworzeniu Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego i szkoły sportowej, pojawią się koszty, które będą rzutowały na miasto.
     - Utworzenie takiego ośrodka daje możliwość ubiegania się również o środki zewnętrzne – dodał Paweł Guminiak.
     Jak dodał prezes ZKS Olimpia Wojewódzki Ośrodek Piłkarski w Elblągu zacznie funkcjonować we wrześniu przyszłego roku, w obecnym Gimnazjum nr 5 w Elblągu. Pierwszy nabór piłkarzy rozpocznie się w czerwcu 2018 r.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i oryginalne części Seat