Elbląscy pływacy zdobywają medale

Elbląg, Elbląscy pływacy zdobywają medale

3 i 4 grudnia elbląscy pływacy z Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Jedynka” oraz KS „Orzeł” wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbyły się w Szczytnie. Ogółem zdobyli 63 medale, a wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe.

Tytuły Mistrzów Województwa wywalczyli:
       Agata Maciesza (KS Orzeł) – 50 m i 100 m st. dowolnym, 50 m i 100 m st. motylkowym;
       Mateusz Mech (KS Orzeł) – 50 m, 100 m i 200 m st. dowolnym;
       Patrycja Buchalska (UKP Jedynka) – 200 m i 400 m st. dowolnym;
       Katarzyna Kulla (UKP Jedynka) – 100 m i 200 m st. klasycznym;
       Sebastian Nieroński (UKP Jedynka) – 50 m i 200 m st. klasycznym;
       Maciej Koszper (UKP Jedynka) – 100 m st. dowolnym.
       Na dystansie 50 m st. grzbietowym 1. miejsce zdobyli: Aleksandra Zając (UKP Jedynka) i Michał Bohdanowicz (UKP Jedynka).
       Na 50 m st. klasycznym – Natalia Cherek (UKP Jedynka) i Radosław Bielucy (UKP Jedynka).
       Na 200 m st. klasycznym – Agnieszka Mojsiewicz (UKP Jedynka) i Matylda Leszczyńska (KS Orzeł).
       Tytuły Wicemistrzów Województwa zdobyli:
       Aleksandra Zając (UKP Jedynka) – 100 m st. grzbietowym i 100 m st. zmiennym;
       Matylda Leszczyńska (KS Orzeł) – 50 m i 100 m st. klasycznym;
       Sebastian Nieroński (UKP Jedynka) – 50 m st. motylkowym i 100 m st. klasycznym; Arkadiusz Kubiński (KS Orzeł) – 50 m i 200 m st. grzbietowym;
       Michał Bohdanowicz (UKP Jedynka) i Maciej Koszper (UKP Jedynka) – 50 m st. dowolnym i 100 m st. zmiennym;
       Patrycja Buchalska (UKP Jedynka) – 50 m st. dowolnym;
       Zosia Wojtaś (UKP Jedynka) – 50 m st. motylkowym;
       Katarzyna Kulla (UKP Jedynka) – 50 m st. klasycznym;
       Natalia Cherek (UKP Jedynka) i Agnieszka Mojsiewicz (UKP Jedynka) na dystansie 100 m st. klasycznym;
       Wiktoria Domżalska (UKP Jedynka) – 200 m st. zmiennym;
       Dominik Godlewski – 100 m st. dowolnym.
       Brązowe medale wywalczyli:
       Natalia Cherek (UKP Jedynka) – 50 m st. klasycznym i 50 m st. dowolnym;
       Agnieszka Mojsiewicz (UKP Jedynka) – 50 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym; Aleksandra Dąbrowska (KS Orzeł) – 50 m st. grzbietowym i 100 m st. klasycznym; Aleksandra Słoma (KS Orzeł) – 100 m i 400 m st. dowolnym;
       Michał Bohdanowicz (UKP Jedynka) – 200 m st. dowolnym;
       na dystansie 50 m st. grzbietowym trzecie miejsce zdobyli: Michalina Kostrzewa (UKP Jedynka), Dariusz Mech (KS Orzeł) i Mateusz Mech (KS Orzeł).
       Ponadto w kategorii szkół gimnazjalnych brąz wywalczyła żeńska sztafeta 4 x 50 m st. dowolnym (KS Orzeł).

Pływacy z Elbląga zdobyli również puchary dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej:
       – dziewcząt do lat 10: 3. miejsce Natalia Cherek (UKP Jedynka);
       – chłopców do lat 10: 1. miejsce Mateusz Mech (KS Orzeł), 2. miejsce – Michał Bohdanowicz (UKP Jedynka);
       – dziewcząt do lat 15: 1. miejsce Agata Maciesza (KS Orzeł), 3. miejsce Patrycja Buchalska (UKP Jedynka).

Bezpośrednio przed zawodami o Mistrzostwo Województwa odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności dla 11- i i 12-latków. 3. miejsca zajęli zawodnicy UKP Jedynka, poprawiając swoje rekordy życiowe: Wiktoria Domżalska na dystansie 200 m st. zmiennym i 400 m st. dowolnym; Sebastian Nieroński na dystansie 200 m st. zmiennym.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!
       Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie internetowej: www.omegatiming.eu (w zakładce zawody okręgowe).

Jednocześnie zapraszamy do trenowania pływania w UKP „Jedynka” wszystkie chętne dzieci, w szczególności z roczników 2000-2003, oraz na zajęcia z doskonalenia pływania dzieci z roczników 2004 i 2005 odbywające się w dużej niecce Basenu Miejskiego w Elblągu.