ELH: grała II i III liga (piłka nożna)

Elbląg, (archiwum
(archiwum fot. PS)

W ostatni weekend w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej rywalizowały drużyn II i III ligi. Superliga i I liga pauzowały.

II liga: Fiat Auto-El liderem
     Zmiana lidera w II lidze. Potknięcie dotychczasowego przodownika tabeli Bomy Meble (remis 3:3 z Dowodzeniem) wykorzystała ekipa Fiat Auto-El, która rozgromiła 9:0 LZS Markusy.

Popis Brzezińskiego
     Aż sześciokrotnie w meczu z LZS Markusy na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec II ligi Przemysław Brzeziński. Do przerwy było 4:0 dla Fiata i wszystkie gola zdobył lider klasyfikacji snajperów. Po przerwie dorzucił kolejne dwa trafienia i ma już na koncie 22 gole.
     Dotychczasowy lider Boma Meble po wyrównanym pojedynku podzielił się punktami z Dowodzeniem. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie i ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.
     Na trzecim miejscu plasuje się C.R.P.Wopal, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem BIG wygrywając gładko 5:0. Od początku mecz ułożył się po myśli wyżej notowanego Wopalu, który bez litości wypunktował rywala.
     Cenne zwycięstwa zanotowały kolejne w tabeli ekipy Agrochemu Gronowo Elbląskie i Amatorów, które zwyciężyły odpowiednio 7:0 Legionistów i 8:4 ZUO. W ostatnim meczu rezerwy Pujana bez większego wysiłku ograły 7:4 Hydralex.

Klasyfikacja strzelców
     22 bramki - Przemysław Brzeziński (Fiat Auto-El), 18 bramek - Artur Karbowski (Amatorzy), 14 bramek - Bartłomiej Zaleski (Dowodzenie).

Komplet wyników 9. kolejki II ligi

Hydralex - Pujan II 4:7 (1:4)
     0:1 - Osak (4.), 0:2 - Paweł Nocoń (6.), 0:3 - Kaźmierczak (7.), 1:3 - Sadowski (8.), 1:4 - Paweł Nocoń (12.), 1:5 - Gajewski (17.), 1:6 - Gajewski (18.), 2:6 - Tyburski (23.), 2:7 - Paweł Nocoń (25.), 3:7 - Zubrzycki (28.), 4:7 - Tyburski (30.)

BIG - C.R.P. Wopal 0:5 (0:2)
     0:1 - Błażko (1.), 0:2 - Przybyła (8.), 0:3 - Przybyła (22.), 0:4 - Pachuta (29.), 0:5 - Kostrzewski (30.)

Amatorzy - ZUO 8:4 (2:3)
     1:0 - Karbowski (3.), 1:1 - Michał Brynda (4.), 1:2 - Michał Brynda (10.), 2:2 - Skocki (15.), 2:3 - Michał Brynda (15.), 3:3 - Kussy (18.), 4:3 - Karbowski (21.), 5:3 - Karbowski (25.), 6:3 - Januszczyk (26.), 7:3 - Kussy (28.), 7:4 - Michał Brynda (29.), 8:4 - Danielewicz (30.)

Boma Meble - Dowodzenie 3:3 (2:2)
     1:0 - Chmielewski (4.), 1:1 - Zaleski (9.), 2:1 - Wandyk (11.), 2:2 - Zaleski (14.), 3:2 - Malinowski (18.), 3:3 - Zaleski (21.)

Agrochem - Legioniści 7:0 (1:0)
     1:0 - Szulc (2.), 2:0 - Sądej (24.), 3:0 - Szulc (27.), 4:0 - Cybula (28.), 5:0 - Zając (29.), 6:0 - Cybula (29.), 7:0 - Cybula (30.)

Fiat Auto-El - LZS Markusy 9:0 (4:0)
     1:0 - Brzeziński (4.), 2:0 - Brzeziński (8.), 3:0 - Brzeziński (13.), 4:0 - Brzeziński (14.), 5:0 - Rutkowski (16.), 6:0 - Mostowiec (17.), 7:0 - Brzeziński (19.), 8:0 - Mostowiec (20.), 9:0 - Brzeziński (25.)

III liga: Postek sprawił niespodziankę
     Sprawcą największej niespodzianki w 11. serii spotkań była ekipa Citroëna Postka, która pokonując 3:2 The Reds odniosła dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Od samego początku końcowy triumfator wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. O zwycięstwie Citroëna zadecydowała bramka Piotra Bałdygi na dwie minuty przed końcem meczu.
     Lider Pol-Plast stoczył bardzo ciekawy z wiceliderem Unijną Szkołą Europejską i w pełni zasłużenie przegrał te zawody. Do przerwy było już 3:0 dla USE, której gracze w drugich 15 minutach spokojnie kontrolowali wynik. Końcowy rezultat na 4:1 w 25 minucie meczu ustalił Daniel Czajka, który po raz drugi pokonał bramkarza Pol-Plastu.
     W środku tabeli zdecydowane zwycięstwo Zagłady, która aż 4:0 ograła Duet. Takie rozstrzygnięcie dało zwycięzcom awans na trzecie miejsce w tabeli, które w końcowym rozrachunku premiowane jest awansem. Wszystkie bramki w meczu zdobyli dwaj zawodnicy - Łukasz Nowosielski i Andrzej Dziąbkowski.
     W meczu dwóch ekip z dolnych rejonów tabeli OSP Milejewo okazało się lepsze od Handbudu wygrywając gładko 4:1

21 bramek - Dawid Kiełtyka (Duet), 14 bramek - Daniel Czajka (Unijna Szkoła Europejska), Przemysław Kleinwachter (Pol-Plast), 12 bramek - Paweł Bieńko (The Reds), 11 bramek - Wojciech Liszewski (Handbud).

Komplet wyników 11. kolejki III ligi

OSP Milejewo - Handbud 4:1 (1:0)
     1:0 - Lewandowski (11.), 2:0 - Lewandowski (17.), 3:0 - Świerczek (18.), 4:0 - Maciej Morus (18.), 4:1 - Bartosz Kowalski (21.)

Duet - Zagłada 0:4 (0:2)
     0:1 - Nowosielski (7.), 0:2 - Nowosielski (15.), 0:3 - Dziąbkowski (19.), 0:4 - Dziąbkowski (23.)

Unijna Szkoła Europejska - Pol-Plast 4:1 (3:0)
     1:0 - Budziwojski (9.), 2:0 - Budziwojski (11.), 3:0 - Czajka (14.), 3:1 - Kurleto (23.), 4:1 - Czajka (25.)

The Reds - Citroën Postek 2:3 (1:1)
     0:1 - Stryjewski (5.), 1:1 - Bieńko (6.), 1:2 - Stryjewski (20.), 2:2 - Stankiewicz (22.), 2:3 - Piotr Bałdyga (28.)