Fatalny finisz Startu i porażka w Lublinie (piłka ręczna)

Elbląg, Fatalny finisz Startu i porażka w Lublinie (piłka ręczna)

Piłkarki Kram Startu słabo rozpoczęły mecz w Lublinie i jeszcze gorzej go zakończyły. Sześć bramek z rzędu straconych w ostatnich minutach pogrzebały szansę naszej drużyny na wywalczenie dwóch punktów. MKS Selgros pokonał Start 28:22 i tym samym zepchnął EKS na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Odmienne nastroje mogły towarzyszyć piłkarkom Selgrosu i Startu przed dzisiejszym meczem. Lublinianki, po serii słabszych meczów, wróciły na właściwe tory pokonując gdyński Vistal. Elblążanki z kolei zagrały fatalnie pierwszą połowę potyczki z Energą AZS i ostateczni straciły dwa oczka. MKS i EKS zrównały się tym samym ze sobą punktami, obie ekipy odniosły w lidze dziewiętnaście zwycięstw i siedmiokrotnie schodziły z parkietu pokonane. Można powiedzieć, że podopieczne Andrzeja Niewrzawy miały psychologiczną przewagę nad rywalkami, bowiem w tym sezonie MKS jeszcze z nimi nie wygrał. Drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie, dwa spotkania ligowe zakończyły się wygraną zawodniczek Startu, do tego zwyciężyły i zremisowały w Pucharze Polski. Wydawało się, że elblążanki znalazły patent na mistrzynie i dziś ponownie uniosą ręce w geście triumfu, jednak mistrzynie odniosły przekonujące zwycięstwo. Do lublina udała się kontuzjowana w ostatnim spotkaniu Joanna Waga, jednak na parkiecie się nie pojawiła.
       Elblążanki fatalnie rozpoczęły mecz i już w 4. minucie interweniował Andrzej Niewrzawa. Gospodynie miały już na swoim koncie dwa trafienia i taką samą serię zanotowały po przerwie na żądanie naszego szkoleniowca. W końcu w 7. minucie spotkania Weronikę Gawlik pokonała z linii rzutów karnych Sylwia Lisewska. Ataki pozycyjne starała się kończyć Patrycja Świerżewska i Ewa Andrzejewska i po ich golach tablica wyników wskazywała 7:5. Na parkiecie widoczny był brak kapitan zespołu, nasze zawodniczki, zresztą podobnie jak rywalki, popełniały błędy przy rozegraniu i oddawały niecelne rzuty. Elblążanki wspomagane przez kilkunatoosobową grupę kibiców nie pozwoliły jednak gospodyniom na powtórzenie sytuacji z pierwszych minut i systematycznie odrabiały straty. Dobre wejście w mecz miała Aleksandra Kwiecińska i po jej dwóch golach EKS miał już tylko jedną bramkę straty (11:10). Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka i na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 14:13.
       Gola na remis miała okazje zdobyć Magda Balsam, jednak skutecznie interweniowała Weronika Gawlik, a swoją trzecią bramkę rzuciła Ivana Bozović. Nasze zawodniczki dobrze rozgrywały piłkę, a dwie kolejne akcje wykończyła Sylwia Lisewska. Elblążanki wykorzystały pomyłkę gospodyń i w 37. minucie doprowadziły do remisu po 17. Prze kilka kolejnych minut główną rolę na parkiecie odgrywały bramkarki i swoje uwagi postanowił przekazać naszym piłkarkom Andrzej Niewrzawa. Nadal trwała wyrównana walka i w 43. minucie, po bramce Aleksandry Stokłosy, znów był remis. Niecelny rzut naszej skrzydłowej, pozwolił gospodyniom ponownie odskoczyć na dwie bramki, a gdy na ławkę kar powędrowała Dominika Grobelska na 23:20 podwyższyła Katarzyna Kozimur. Elblążanki miały problem z rozmontowaniem defensywy MKS i nie wykorzystały kolejnej szansy na bramkę. Gol reprezentacyjnej kołowej, po raz kolejny zmusił naszego szkoleniowca do poproszenia o przerwę. Niestety po wznowieniu nadal trwała niemoc piłkarek Startu. Elblążanki stanęły i od 49. minuty, kiedy to było 21:20, straciły sześć bramek z rzędu. Naszym piłkarkom nic nie wychodziło, a rywalkom niemalże wszystko. W końcówce do siatki trafiła jeszcze Paulina Muchocka i Patrycja Świerżewska, jednak nie uchroniło to naszej drużyny od pierwszej w tym sezonie porażki z mistrzem Polski 22:28.

MKS Selgros Lublin - Kram Start Elbląg 28:22 (14:13)
       MKS:
Gawlik, Januchta - Gęga 5, Rola 5, Bożović 4, Drabik 4, Rosiak 3, Nocuń 3, Niedźwiedź 3, Kozimur 1, Matuszczyk, Charzyńska.
       Start: Szywerska, Powaga - Świerżewska 5, Lisewska 5, Kwiecińska 4, Andrzejewska 3, Balsam 2, Stokłosa 2, Muchocka 1, Gerej, Jędrzejczyk, Grobelska, Szopińska, Waga.