Finał coraz bliżej (halówka I)

W miniony weekend piłkarze I ligi ponownie rozegrali aż dwie kolejki spotkań. Na szczycie tabeli obyło się jednak bez zmian. Pewne sześć punktów wywalczyły trzy pierwsze zespoły, przez co czołówka nadal walczy między sobą o tytuł mistrzowski.

Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek I ligi. Największe szanse na wywalczenie mistrzostwa ma zespół Mazurskich Mebli, który w minioną niedzielę ponownie zdobył komplet punktów. W pierwszym spotkaniu MM pokonały Kromet 5:2. Po pierwszej połowie i bramkach Macieja Grabowskiego oraz Adama Fedoruka "meblarze" prowadzili 2:0. Po przerwie trzecią bramkę dołożył Paweł Kacała i stało się jasne, że lider nie przegra już tego meczu. W ostatnich dziesięciu minutach wprawdzie Kromet zdobył dwie bramki, ale mecz i tak zakończył się pewnym zwycięstwem MM 5:2.
     W drugim spotkaniu tego dnia zespół Adama Fedoruka pewnie pokonał Stokrotki 4:0. Mecz ten miał być hitem 14. kolejki, jednak okazało się, że dla Stokrotek lidera był zbyt wymagającym rywalem. Już pierwsza połowa rozwiała jakiekolwiek nadzieje Stokrotek na korzystny wynik. Wystarczyło zaledwie dziesięć minut, by Mazurskie Meble prowadziły 3:0 po bramkach Macieja Grabowskiego, Adama Fedoruka i Bartłomieja Osiaka. W drugiej części gry "meblarze" dorzucili jeszcze jedną bramkę i pewnie wygrali 4:0.
     Także komplet sześciu punktów wywalczył wicelider. Asenhajmer w pierwszej porannej kolejce pewnie pokonał EC 3:0. Pierwszą bramkę uzyskał w tym meczu najskuteczniejszy zawodnik ligi Adam Boros. W kolejnych minutach ambitnie grające EC starało się zmienić niekorzystny wynik, jednak brakowało skuteczności. W drugiej połowie EC pogrążył Adam Bejm, który jeszcze dwukrotnie trafił do siatki rywali. Asenhajmer miał wówczas nieco ułatwione zadanie, gdyż EC grało w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył ich bramkarz Sławomir Mysliński.
     W kolejce popołudniowej wicelider nie miał już tak łatwego zadania. Alstom okazał się bardzo wymagającym rywalem, a o wygranej Asenhajmera zadecydowała akcja z szóstej minuty, kiedy to bramkarza Zenona Korzeniowskiego pokonał Krzysztof Gołębiewski. W całym meczu oba zespoły miały po kilka dogodnych sytuacji, jednak więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Po tym meczu Asenhajmer wprawdzie zachował fotel wicelidera, jednak za tydzień pauzuje i przy wygranej Elwo z 14.BUZL spadnie na trzecią pozycję.
     Walcząca także o tytuł mistrzowski ekipa Elwo odniosła dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu z niżej notowanym zespołem British School/EPEC drużyna Elwo musiała się sporo namęczyć, by wywalczyć trzy punkty. Wprawdzie już w drugiej minucie po bramce Piotra Sieńczaka Elwo wyszło na prowadzenie, jednak sześć minut później Michał Niesiobędzki doprowadził do remisu. W drugiej połowie British nawet wyszedł na prowadzenie po bramce Dariusza Zemszała, ale ostatnie dziesięć minut to już popisowa gra Elwo. Po dwóch bramkach Pawła Jakubczyka znów na prowadzenie wyszło Elwo, którego nie oddało już do końca.
     14. kolejka nie była już tak udana dla Elwo, choć zespół ten wygrał 1:0 z DRE. W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednej bramki, choć doskonałej sytuacji nie wykorzystała ekipa DRE, a dokładnie Aleksander Olber, który nie strzelił rzutu karnego. Sytuacja ta zemściła się w drugiej połowie i po golu Piotra Tyburskiego trzy punkty powędrowały na konto Elwo.
     Jeśli chodzi o dolną część tabeli, to na ostatnie miejsce spadł zespół Krometu, który w niedzielę poniósł dwie porażki. Najpierw uległ Mazurskim Meblem, a w popołudniowej kolejce musiał uznać wyższość piłkarzy Victorii. Właśnie ten ostatni mecz miał spore znaczenie na układ tabeli. Wygrana Victorii pozwoliła temu zespołowi opuścić strefę spadkową, natomiast Kromet znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Wprawdzie do rozegrania ma jeszcze trzy mecze, ale w dwóch z nich spotka się z czołówką ligi, z którą o punkty będzie bardzo trudno. W podobnej sytuacji są przedostatni w tabeli Amatorzy, których czekają mecze z Mazurskimi Meblami, Victorią oraz REM. Tylko niespodziewane zwycięstwa w pojedynkach z czołówką ligi mogą uchronić te dwa zespoły przed spadkiem.

Komplet wyników 13. kolejki: Cleaner - Służby M. 5:2 (1:1), British School/EPEC - Elwo 3:5 (1:1), DRE - REM 1:1 (0:1), Asenhajmer - EC 3:0 (1:0), 14.BUZL - Victoria 4:0 (3:0), Kromet - MM 2:5 (0:2), Stokrotki - Amatorzy 4:2 (3:1), Fachman/Concordia - Przeciwlotnik - przeł. na inny termin. Pauzował: Alstom.

Komplet wyników 14.kolejki: Victoria - Kromet 4:2 (3:2), REM - 14.BUZL 4:2 (0:1), Elwo - DRE 1:0 (0:0), Służby M. - British School/EPEC 0:3 (0:0), MM - Stokrotki 4:0 (3:0), EC - Fachman/Concordia 2:0 (0:0), Alstom - Asenhajmer 0:1 (0:1), Przeciwlotnik - Cleaner - przeł. na inny termin. Pauzowali: Amatorzy.

Klasyfikacja strzelców po 14 kolejkach:
     13 bramek:
     Adam Boros (Asenhajmer), Tomasz Studziński (REM)
     11 bramek:
     Maciej Szechlicki (Cleaner), Maciej Grabowski (MM)
     10 bramek:
     Paweł Jernat i Adam Fedoruk (obaj MM), Jacek Józefowski (Elwo), Marcin Wielgat (14.BUZL), Daniel Czajka (Cleaner)
     9 bramek:
     Robert Szymański (Fachman/Concordia)
     8 bramek:
     Piotr Kołecki (Stokrotki), Adrian Fedoruk (MM)

Zawodnicy ukarani:
     Aleksander Olber - kara dwóch spotkań. Sławomir Myśliński (EC), Ryszard Kamiński (Służby M.), Adam Fedoruk (MM) - wszyscy kara meczu. Michał Morus (Victoria), Zdzisław Bralewski (Stokrotki), Piotr Górniak, Bogdan Wojtas (obaj DRE), Mirosław Nagerski (REM) - wszyscy kara finansowa.

W następnej 15 kolejce, która rozegrana zostanie 14 marca (niedziela) spotkają się: Cleaner - EC (godz. 15.00), British School/EPEC - Przeciwlotnik (15.35), DRE - Służby Miejskie (16.10), 14.BUZL - Elwo (16.45), Fachman/Concordia - Alstom (17.20), Kromet - REM (17.55), Stokrotki - Victoria (18.30), Amatorzy - Mazurskie Meble (19.05), Pauzuje: Asenhajmer.