Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gonili „Bażanta” po mistrzowsku

 
Elbląg, Gonili „Bażanta” po mistrzowsku
(fot. Anna Dembińska)
Rek

Dwukrotnemu zwycięzcy elbląskiego półmaratonu leśnego „Bażant” Aleksandrowi Radnikowowi nie udało się po raz trzeci. Rosjanin musiał uznać wyższość Andrzeja Rogiewicza oraz Łukasza Kujawskiego i zadowolić się brązowym medalem. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Trzeciak. Zobacz fotoreportaż.

Poniedziałkowa powódź w Elblągu poważnie zmieniła organizację półmaratonu leśnego w Bażantarni. Woda poczyniła ogromne szkody na czerwonym szlaku, gdzie miała przebiegać trasa wyścigu. Organizatorzy zdecydowali się więc zmienić miejsce rozgrywania zawodów. Biegacze startowali z polany za muszlą koncertową, biegli do góry w kierunku Dąbrowy, by po dwóch kilometrach zawrócić i biec w dół  do polany.
     - Zdecydowaliśmy wraz z kierownikiem referatu sportu na całkowite przesunięcie trasy, za co przepraszamy. To trasa zastępcza - jest ona nieco szybsza i zapewne wyniki będą lepsze niż w ubiegłym roku - wyjaśniał przed startem Stanisław Szczepański, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, głównego organizatora zawodów.
     W tym roku „Bażant” doczekał się uhonorowania przez władze lekkiej atletyki. Elbląskie zawody miały rangę mistrzostw województwa warmińsko – mazurskiego w półmaratonie leśnym. Na starcie biegu na 21km i 97 metrów pojawiło się 200 zawodników. Faworytem był dwukrotny zwycięzca elbląskich zawodów, Rosjanin Aleksander Radnikow z Kaliningradu. W tym roku na starcie pojawiła się jednak mocna konkurencja.
     Zgodnie z oczekiwaniami Aleksander Radnikow wystartował w szybkim tempie. Obok niego biegli jednak Andrzej Rogiewicz z Grudziądza oraz Łukasz Kujawski z Żukowa, którzy mieli jeden cel: zdetronizować mistrza.
     Już na drugim kilometrze wykorzystali oni chwilowy kryzys Rosjanina i wyprzedzili go o kilkanaście metrów. I tej przewagi nie oddali do końca zawodów. Na pierwszej pętli Aleksander Radnikow miał jeszcze kilkanaście metrów straty do prowadzących Polaków. Andrzej Rogiewicz i Łukasz Kujawski mieli „ułatwione” zadanie, bo współpracowali na trasie, nawzajem się „holując”. Rosjanin musiał walczyć sam. Prowadząca trójka już na pierwszej pętli wyprzedziła pozostałych zawodników, którzy praktycznie odpadli z walki o miejsce na podium. W trakcie drugiego okrążenia będący na czele stawki zawodnicy zaczęli „dublować” wolniejszych biegaczy.

  Andrzej Rogiewicz i Łukasz Kujawski (fot. AD)
Andrzej Rogiewicz i Łukasz Kujawski (fot. AD)

Kolejne okrążenia to prowadzenie dwójki Polaków i ich rosnąca przewaga nad Rosjaninem. Wydawać by się mogło, że ubiegłoroczny zwycięzca zaatakuje na ostatnim okrążeniu. Polacy jednak przez cały bieg kontrolowali sytuację. Na ostatniej pętli zaatakował Andrzej Rogiewicz i to on pierwszy zameldował się na mecie, wyprzedzając Łukasza Kujawskiego o kilka metrów.
     - Z Łukaszem Kujawskim współpracowaliśmy od samego początku. Po czwartej pętli postanowiłem się oderwać od Łukasza i sprawdzić, na ile on jest przygotowany. Trasa bardzo ciężka, ale nam pasowała, gdyż obaj pracujemy w wojsku. W listopadzie startujemy w Wojskowych Mistrzostwach Świata i wykonaliśmy bardzo dobry trening – mówił na mecie Andrzej Rogiewicz, dla którego był to pierwszy start w elbląskich zawodach.
     
     Wyniki I Mistrzostw Warmii i Mazur w półmaratonie leśnym „Bażant”
     
Mężczyźni: 1) Andrzej Rogiewicz 1:09:23, 2) Łukasz Kujawski 1:09:24, 3) Aleksander Radnikow 1:10:35
     Kobiety: 1) Magdalena Trzeciak 1:24:25, 2) Małgorzata Tuwalska 1:28:55, 3) Aleksandra Jakimczuk 1:31:04.
     
     Dokładne wyniki tutaj

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Seat
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej