Grad medali (lekka atletyka)

W Olsztynie rozegrany został finał Gimnazjady w lekkiej atletyce. W zawodach tych uczniowie elbląskiego Gimnazjum nr 5 wywalczyli aż dziesięć medali.

Bardzo dobrze spisali się młodzi lekkoatleci z Gimnazjum nr 5 w Elblągu podczas rozgrywanego w Olsztynie finału Gimnazjady. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie dziesięć medali w tym sześć z najcenniejszego kruszcu oraz dwa srebrne i dwa brązowe. Wśród dziewcząt złote medale zdobyły: Wioleta Gromkiewicz na dystansie 100 metrów z czasem 12.72, Paulina Jarzębska na 300 m (czas 42.20), Aleksandra Wojciechowska w skoku w dal z wynikiem 4.82, a także sztafeta 4x100 m w składzie Wioleta Gromkiewicz, Paulina Jarzębska, Sylwia Barańska i Natalia Sosonowska. Wśród chłopców złoty medal wywalczył jedynie Mateusz Liskowicz, który na dystansie 1000 metrów uzyskał czas 2.42,83.
     Natomiast tuż za podium znalazły się Paulina Jakimowska w biegu na 1000 m oraz Monika Wielgosz w skoku wzwyż.
     Dorobek medalowy uzupełniła jeszcze dwójka naszych skoczków wzwyż. Brązowe krążki wywalczyli: Aleksandra Wojciechowska z wynikiem 150 cm oraz Maciej Jasiukiewicz (175 cm).
     W klasyfikacji łącznej dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na drugiej pozycji.