Grała tylko II liga

W czasie kiedy piłkarze I ligi Elbląskiej Ligi Halowej pauzowali, ich koledzy z II ligi rozegrali drugą kolejkę spotkań. W meczu na szczycie Elwo po zaciętym meczu pokonało Elbrewery 3:2 (1:1). W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek.

Bez wątpienia meczem kolejki w II lidze elbląskiej halówki było spotkanie Elwo z Elbrewery - spotkanie ekip, które w pierwszej kolejce pewnie rozprawiły się ze swoimi przeciwnikami. Przypomnijmy, że zespół Elwo urządził sobie festiwal strzelecki pokonując PKP 11:0. Natomiast ekipa Elbrewery w swoim pierwszym spotkaniu pewnie i zasłużenie pokonała Start Halę Targową 4:0. Oba zespoły w swoich założeniach nie brały pod uwagę innego wyjścia jak tylko pokonanie przeciwników. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik remisowy 1:1. Rezultat ten nie krzywdził żadnej z ekip, gdyż obie grały otwarty i szybki futbol. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli jeszcze trzy bramki. Dwie z nich strzelili zawodnicy Elwo i to oni po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa i trzypunktowej zdobyczy.
     W innym ciekawym meczu także spotkały się ze sobą zespoły, które w pierwszej kolejce zdobyły komplet punktów. W meczu pomiędzy Wiarusem a Amatorami lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 2:5 (1:2). Już po pierwszej połowie zaznaczyła się lekka przewaga Amatorów, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym zapasem. Po zmianie stron Amatorzy jeszcze bardziej przycisnęli, w konsekwencji czego zdobyli jeszcze trzy bramki tracąc zaledwie jedną.
     Jeśli chodzi o zespoły z dolnej części tabeli, to nadal bez punktu jest ekipa PKP, która w ostatnim swoim meczu uległa 1:2 (0:2) drużynie AZS Jański. Wprawdzie w drugiej połowie PKP trochę przyśpieszyło i zdołało dobyć kontaktową bramkę, lecz na wyrównanie zabrakło już czasu. Także bez punktów pozostaje zespół Vectra El, który w ostatniej kolejce uległ ekipie Fin Live 3:6 (1:2).
     Po dwóch rozegranych kolejkach sytuacja w tabeli zaczyna się powoli rozjaśniać. Tworzy się czub tabeli składający się z 4-5 zespołów walczących o awans do I ligi oraz strefa spadkowa.

Komplet wyników 2. kolejki II ligi: Elwo - Elbrewery 3:2 (1:1), Old Boys Braniewo - Start Hala Targowa 1:2 (0:2), Old Boys Concordia - FC Victoria 2:5 (2:0), Wiarus - Amatorzy 2:5 (1:2), Forza - Dream 2:1 (1:1), REM - AZS PWZS 2:2 (1:1), Vectra El - Fin Live 3:6 (1:2), PKP - AZS Jański 1:2 (0:2), FC Kromet - Ruch 4:4 (1:2).