Hokeistka z Elbląga zagra w mistrzostwach świata

Elbląg, Hokeistka z Elbląga zagra w mistrzostwach świata

Elblążanka, wychowanka klubu UKS Wikingowie Elbląg - Maja Brzezińska, zagra w Mistrzostwach Świata Hokeja Kobiet, które odbędą się od 30 marca do 7 kwietnia w Rydze.

Maja bardzo dobrze zaprezentowała się podczas bezpośrednich przygotowań startowych, które odbyły się w dniach 22-27 marca w Katowicach. - Dziś trener kadry Joey Butkevich podał skład na mistrzostwa i z dumą odnotowaliśmy fakt, że w składzie pojawiła się właśnie Maja - informują UKS Wikingowie, którego Maja

Przed Polkami walka o awans do dywizji IA.

Harmonogram mistrzostw wygląda jak poniżej:

31.03.2024 – KN Seniorek – Słowenia

01.04.2024 – KN Seniorek – W. Brytania

03.04.2024 – KN Seniorek – Włochy

05.04.2024 – KN Seniorek – Łotwa

06.04.2024 – KN Seniorek – Słowacja

Polki mają spore szanse na awans. W sezonie zasadniczym w European Woman Hockey League, biało-czerwone spisały się znakomicie. W stawce dwunastu drużyn, TAURON Metropolia Silesia uplasowała się na trzeciej pozycji w tabeli. Finalnie drużyna zajęła 5 miejsce. Maja jest 58 na liście najlepszych zawodniczek wśród hokeistek w Europie licząc strzelone bramki i asysty.

Drużyna Mai, ZHK Poprad, w której grała w sezonie 2023/2024, wywalczyła srebrny medal w słowackiej lidze kobiet.

- Maja ciężką pracą i determinacją udowadnia że wszystko jest możliwe. Bardzo cieszymy się z jej sukcesów i uważnie śledzimy jej karierę. Młodzi zawodnicy klubu UKS Wikingowie znają ją jako starszą koleżankę - kiedy tylko wraca do Elbląga, uczestniczy w treningach razem z nimi na elbląskim lodowisku.
      Mamy nadzieję na dobry występ naszej utalentowanej zawodniczki i trzymamy kciuki!