IKS Atak najlepszy

Siatkarze Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg wygrali w Łodzi pierwszy z trzech turniejów o mistrzostwo Polski w siatkówce osób niepełnosprawnych na stojąco.

W tegorocznej rywalizacji bierze udział sześć klubów: obrońca tytułu IKS Atak Elbląg, Start Łódź, Start Wrocław, Start Zielona Góra, Start Dzierżoniów i KSN Warszawa. Mistrzostwa Polski siatkarzy na stojąco rozgrywane są systemem turniejowym. Każda drużyna spotyka się dwukrotnie z pozostałymi przeciwnikami.
     W turnieju w Łodzi elblążanie rozegrali trzy mecze. Pokonali najpierw Start Dzierżoniów 2:0 (-12, -13), potem także 2:0 Start Łódź (-17, -20) , a na koniec też bez straty seta Start Zieloną Górę (-11, -20).
     W łódzkim turnieju pierwsze miejsce zajął IKS Elbląg, drugie Start Łódź, trzecie Start Zielona Góra. Następny turniej rozegrany zostanie w dniach 12-14 kwietnia w Warszawie, a finał 13-15 października w Zielonej Górze.
     Skład IKS Atak: Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski (k), Tadeusz Bogusz, Piotr Moszczyński, Krzysztof Wojtaszek, Michał Suliga, Jarosław Dąbrowski, Jerzy Kruszelnicki, Andrzej Iwaniak, Zygmunt Błażewicz, Rafał Lewczuk, Jacek Sapela.