Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Proszę zapoznać się z informacją na temat cookies stosowanych na naszej stronie.
Piątek 24-11-2017, imieniny Jana, Flory
 
Rek

UWAGA!

Zamknij Zamknij
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Jesienne spacery. Jesienne spacery.

„Jantar” dobiegł końca

 
Elbląg, „Jantar” dobiegł końca (fot. nadesłana)
Rek

Zakończyły się zmagania najlepszych tancerzy w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. W turnieju o medale i wyższe klasy tanecznie zmierzyło się 160 par z całej Polski.

Na sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu zaprezentowali się tancerze z całej Polski. Oprócz gospodarzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wystąpili zawodnicy z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumii, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, Morąga, Augustowa, Kwidzyna, Sopotu, a także z odległego Kaliningradu.
     Pary zaprezentowały się w trzech blokach tanecznych według ich stopnia zaawansowania. Na początku obejrzeliśmy początkujących zawodników, później średnio zaawansowanych, a na samym końcu tych najbardziej doświadczonych. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     
     Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Jantar oraz CSE „Światowid”. Poniżej znajdują się wyniki we wszystkich kategoriach tanecznych:
     Kategoria 10-11 H, kombinacja 4 tańców
     1 miejsce - Koperczak Oskar - Waluszkiewicz Emilia - JANTAR - Elbląg
     1miejsce - Krystowski Mateusz - Dybich Agata - JANTAR - Elbląg
     1 miejsce - Kuźniarski Jurand - Daraszkiewicz Zuzanna- JANTAR - Elbląg
     2 miejsce - Januszkiewicz Bartosz - Maj Blanka - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     2 miejsce - Koperczak Konrad - Kicka Laura - JANTAR - Elbląg
     2 miejsce - Preuss Jan - Rosenkiewicz Wiktoria - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 10 – 11 G, kombinacja 5 tańców
     1 miejsce - DementyevDaniil - KudashkinaAnastasia - TANGO - Kaliningrad
     1 miejsce - Gripich Fedor - CirkoElizaveta - TANGO - Kaliningrad
     1 miejsce - Kowalczyk Tomasz - Osnowska Karolina - ST STAKATO - Tczew
     1 miejsce - Szczurowski Julian - Andrzejewska Aleksandra - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     1 miejsce - Zblewski Mateusz - Bacławska Magdalena - STAKATO - Tczew
     2 miejsce - Wacławski Damian - Ciechorska Michalina - JANTAR - Elbląg
     2 miejsce - Bartnik Oliwier - Giak Blanka - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     3 miejsce - Stolarczyk Iwo Natan - Hutek Maja - ST Adam Borzęcki - Inowrocław
     3 miejsce - Butkiewicz Miłosz - Wawrowska Zuzanna - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     3 miejsce - Grzelak Aleks - Sroka Wiktoria - JANTAR - Elbląg
     
     Kategoria 12-13 E, kombinacja 8 tańców
     1 miejsce - Zieliński Jakub, Nycnerska Olga – JANTAR Elbląg
     2 miejsce - Hinc Jakub, Stencel Nadia – AT Piętro Wyżej Chojnice
     3 miejsce - Kitowski Piotr, Ziemann Nikola – TKS CREATIVE DANCE – Rumia
     
     Kategoria 12– 13 F, kombinacja6 tańców
     1 miejsce Walczak Wiktor - Skwira Julia – JANTAR Elbląg
     2 miejsce - Kim Kyuwon - Langiewicz Patrycja - UKS GRACJA - Iława
     3 miejsce - Zamiara Tomasz - Pernal Julia - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 8 – 9 G, kombinacja 5 tańców

     1 miejsce - Litvinov Leonid - Gripich Mariana - TANGO - Kaliningrad
     1 miejsce - BerezkinDmitry - IgnatenkoSvetlana - TANGO - Kaliningrad
     2 miejsce - Anikeenko Bogdan - LagutinaYaroslava - TANGO - Kaliningrad
     2 miejsce - Sokół Tomasz - Kawa Julia - JANTAR - Elbląg
     3 miejsce - Wiśniewski Krzysztof - Bieraga Zofia - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 8 – 9 H, kombinacja 4 tańców
     1 miejsce - Marcel Weihs - Pyjor Adrianna - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     1 miejsce - Leszczyński Szymon - Wawrowska Marlena - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     1 miejsce - Batog Dawid - Dzida Oliwia JANTAR - Elbląg
     2 miejsce - Jarema Patryk - Openchowska Zofia SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg
     2 miejsce - Śniecikowski Wiktor - Skwierz Olga - JANTAR - Elbląg
     
     Kategoria 10-11 E, kombinacja 6 tańców
     1 miejsce - Semrau Kamil - Pujanek Weronika - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz
     2 miejsce -Cysewski Wiktor - Janicka Kinga - AT PIĘTRO WYŻEJ - Chojnice
     3 miejsce -Pokorski Joachim - Wawrzynowska Julia - AT SMOOTH – Gdańsk
     
     Kategoria 12-13 D Stanard
     1 miejsce - Grudziński Jakub - Kozikowska Paulina - BLACK DANCE - Gdańsk
     2 miejsce - Mondrach Michał - Kurzaj Zuzanna - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz
     3 miejsce -Kuziemko Paweł - Staśkiewicz Martyna - BLACK DANCE – Gdańsk
     
     Kategoria 12 – 13 D Latin
     1 miejsce - Kierzkowski Tymon Mikołaj - Brączkowska Paulina - DANCE FLOW - Hel
     2 miejsce - Przygocki Mikołaj - Szefke Katarzyna DANCE ACADEMY - Bydgoszcz
     3 miejsce - Grudziński Jakub - Kozikowska Paulina - BLACK DANCE – Gdańsk
     
     Kategoria 14 – 15 E Kombinacja 8 tańców
     1 miejsce - Włoch Igor - Włoch Aleksandra - KTT AIDA - Szczecinek
     2 miejsce - Arapinowicz Jakub - Reich Monika Magdalena - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 14 – 15 C Standard
     1 miejsce - Osiński Cyprian - Grabowska Marta Carmen DANCE ACADEMY - Bydgoszcz
     2 miejsce - Bujnowski Adrian - Polakowska Weronika - PROMENADA - Augustów
     3 miejsce - Skwira Paweł - Pawłowska Monika - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 14 – 15 C Latin
     1 miejsce - Osiński Cyprian - Grabowska Marta Carmen - DANCE ACADEMY - Bydgoszcz
     2 miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia - JANTAR - Elbląg
     3 miejsce - Skwira Paweł - Pawłowska Monika JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 8-9 F kombinacja 6 tańców

     1 miejsce - Zamiara Mariusz - Saryk Amelia - JANTAR - Elbląg
     2 miejsce- Woliński Bartosz - Filipiak Zuzanna - JANTAR - Elbląg
     3 miejsce - Żmijewski Marcel - Buczek Hanna - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria pow.15 E kombinacja 8 tańców
     1 miejsce - Chabasiński Patryk - Bochen Zofia - DANCE ACADEMY - Bydgoszcz
     2 miejsce - Cichy Łukasz - Kurzyńska Kinga - FALCON&ARTDANCE - Płock/Sierpc
     3 miejsce - Maśnicki Jacek - Rekowska Oliwia Jagoda - ST U MIRKA – Morąg
     
     Kategoria 14-15 D Standard
     1 miejsce - Gortatowski Igor - Płocka Martyna - TKS CREATIVE DANCE - Rumia
     2 miejsce - Brunka Witold - Buława Natalia - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz
     3 miejsce - Starczewski Szymon - Pecyna Oliwia - AT PIĘTRO WYŻEJ – Chojnice
     
     Kategoria 14 – 15 D Latin
     1 miejsce - Maciejewski Marek - Bławat Weronika - TKS CREATIVE DANCE - Rumia
     2 miejsce - Brunka Witold - Buława Natalia - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz
     3 miejsce - Szafrański Jakub - Sabanovic Isabella- DANCE IMPERIUM – Pruszków
     
     Kategoria 14-15 B Standard
     1 miejsce - Szczepkowski Bogusław - Zyser Kamila - FOCUS - Olsztyn
     2 miejsce - Pastwa Patryk - Gomułka Krystyna - PASJA - Koszalin
     3 miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria 14 – 15 B Latin
     1 miejsce - Pastwa Patryk - Gomułka Krystyna - PASJA - Koszalin
     2 miejsce - Szczepkowski Bogusław - Zyser Kamila - FOCUS - Olsztyn
     3 miejsce - Struck Paweł - Hermann Natalia - DANCE FLOW – Hel
     
     Kategoria Pow. 15 D Standard
     1 miejsce - Urban Marcel - Kuc Aleksandra - ST Adam Borzęcki - Inowrocław
     2 miejsce - Brach Kacper - Radecka Wiktoria - AS - Gdańsk
     3 miejsce - Chabasiński Patryk - Bochen Zofia - DANCE ACADEMY – Bydgoszcz
     
     Kategoria Pow. 15 D Latin
     1 miejsce - Urban Marcel - Kuc Aleksandra - ST Adam Borzęcki - Inowrocław
     2 miejsce - Żemajtis Jakub - Sroka Julia - STAKATO - Tczew
     3 miejsce - Turski Jan - Bonk Zuzanna - STAKATO – Tczew
     
     Kategoria Pow. 15 C Standard
     1 miejsce - Turski Jan - Bonk Zuzanna - STAKATO - Tczew
     2 miejsce - Jóźwik Mateusz - Mięczkowska Natalia - PROMENADA - Augustów
     3 miejsce - Jerka Dawid Kamil - Kończal Natalia - ST KREACJI TAŃCA – Bydgoszcz
     
     Kategoria Pow. 15 C Latin
     1 miejsce - Opania Mariusz - Nowak Malwina - FALA - Sopot
     2 miejsce - Kuśmierek Dominik - Iwaniuk Zofia - AS - Gdańsk
     3 miejsce - Szukiewicz Paweł - Karman Marianna - JANTAR – Elbląg
     
     Kategoria Pow. 15 B Standard
     1 miejsce - Liber Kamil - Kędzierska Klaudia - JANTAR - Elbląg
     2 miejsce - Sołtys Dawid - Nowina-Konopka Aleksandra -STREFA TAŃCA - Warszawa
     3 miejsce - Ludwicki Szymon - Sosnowska Paulina - LATINO CAFE – Gdynia
     
     Kategoria Pow. 15 B Latin
     1 miejsce - Augustynowicz Jacek - Karczmarzyk Laura - BLACK DANCE - Gdańsk
     2 miejsce - Sołtys Dawid - Nowina-Konopka Aleksandra STREFA TAŃCA - Warszawa
     3 miejsce - Szefler Cezary - Wasiołka Karolina - BLACK DANCE – Gdańsk
     
     Podczas turnieju zaprezentowały się również solistki, które nagrodzono złotymi medalami. Wśród nich zobaczyć mogliśmy: Falów Martynę, Matczak Amelię, Stando Nikolę, Urbańską Julię, Kubińską Klaudię, Szczepańską Lenę, Tomczyńską Elizę, Jankowską Patrycję, Walińską Otylię, Racław Ninę, Serowiecką Sandrę, Jakubiak Magdalenę, Ciepłuchę Nikitę, Witkowską Natalię, Olejnik Paulinę, Szulcę Julię, Przeździecką Milenę oraz Lachowską Julię. Wszystkie trenują w Elbląskim Klubie Tańca JANTAR.

Sebastian Czarnecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama