Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Jedynka” wicemistrzem województwa! (pływanie)

 
Elbląg, „Jedynka” wicemistrzem województwa! (pływanie) (fot. nadesłane)
Rek

Wspaniały prezent mikołajowy sprawili sobie i wszystkim kibicom elbląskiego pływania zawodnicy UKP Jedynka, którzy w dniach 5-6 grudnia rywalizowali na jednej z piękniejszych pływalni w Polsce olsztyńskiej Aquasferze, o tytuł najlepszych pływaków w naszym województwie. 

Trzeci rok z rzędu UKP Jedynka Elbląg jest klubowym wicemistrzem województwa w pływaniu. Elbląski klub wyprzedził tylko MTP Kormoran Olsztyn, a w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy łącznie 44359 pkt. Zawodnicy UKP Jedynka zdobyli łącznie 77 medali (co daje drugie miejsce w województwie także w klasyfikacji medalowej), a liczba ta nabiera jeszcze większego znaczenia w roku jubileuszu 777-lecia naszego miasta. Sześcioro naszych reprezentantów znalazło się na podium w swojej kategorii wiekowej, zdobywając w nagrodę puchary: Karolina Tylkie (drugie miejsce, rocznik 2001); Oliwier Niewiadomski (drugie miejsce, rocznik 2004); Jakub Lewandowski (drugie miejsce, 2002); Natalia Cherek (trzecie miejsce 2001); Martyna Waśniewska (trzecie miejsce, 2004); Sebastian Nieroński (trzecie miejsce, 1999).
     
     30 tytułów mistrza województwa i złote medale dla elbląskiej Jedynki wywalczyli zawodnicy:
     Sebastian Nieroński (1999) aż 3 razy stawał na najwyższym stopni podium – 100m st. zmienny, 100m i 200m st. klasyczny,
     Sebastian Towarek (1993) także 3 razy stawał na najwyższym stopniu podium – 50m st. klasyczny, 50m st. dowolny i 100m st. zmienny,
     Karolina Tylkie (2001) też 3 razy stawała na najwyższym stopniu podium – 100m, 200m i 400m st. dowolny,
     Wiktoria Domżalska (2000) również 3 razy stawała na najwyższym stopniu podium – 100m i 200m st. zmienny oraz 200m st. grzbietowy,
     Olek Cyckowski (2003) zdobył 2 tytuły mistrza województwa – 50m i 100m st. grzbietowy,
     Oliwier Niewiadomski (2004) także wywalczył 2 tytułu mistrza województwa – 200m i 400m st. dowolny,
     Maciej Pajewski (2005) który rywalizował z rocznikiem 2004, tym większe gratulacje za 2 tytuły mistrza województwa – 100m st. dowolny i 100m st. grzbietowy,
     Dominika Tylkie (2004) też zdobyła 2 tytuły mistrzyni województwa – 50m st. grzbietowy i 200m st. dowolny,
     Ola Zając (2002) również zdobyła 2 tytuły mistrzyni województwa – 50m i 100m st. grzbietowy,
     Filip Jankowski (2003) – 50m st. klasyczny,
     Jakub Lewandowski (2002) – 1500m st. dowolny,
     Krzysztof Maksymowicz (2003) – 200m st. grzbietowy,
     Dariusz Ostałowski (2004) – 200m st. grzbietowy,
     Paweł Ostałowski (2000) – 200m st. grzbietowy,
     Robert Wojtalewicz (2001) – 50m st. klasyczny,
     Marysia Gutowska (2004) – 400m st. dowolny,
     Martyna Waśniewska (2004) – 200m st. grzbietowy
     
     26 tytułów Wicemistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego i srebrne medale dla Elbląga wypływali:
     
Natalia Cherek (2001) 4 razy stawała na drugim stopniu podium – 100m i 200m st. klasyczny, 100m i 200m st. zmienny,
     Martyna Waśniewska (2004) 3 razy stawała na drugim stopniu podium – 50m st. dowolny, 50m i 100m st. grzbietowy,
     Krzysztof Maksymowicz (2003) 2 razy stawał na drugim stopniu podium – 100m st. grzbietowi i 200m st. zmienny,
     Oliwier Niewiadomski (2004) też 2 razy stawał na drugim stopniu podium – 100m i 200m st. grzbietowy,
     Paweł Ostałowski (2000) także 2 razy stawał na drugim stopniu podium – 50m i 100m st. grzbietowy,
     Robert Wojtalewicz (2001) również 2 razy stawał na drugim stopniu podium – 100m i 200m st. klasyczny,
     Olek Cyckowski (2003) – 50m st. dowolny,
     Dominik Godlewski (2001) – 50m st. klasyczny,
     Michał Malinowski (2003) – 50m st. grzbietowy,
     Sebastian Nieroński (1999) – 50m st. klasyczny,
     Darek Ostałowski (2004) – 200m st. klasyczny,
     Maciej Pajewski (2005) – 50m st. grzbietowy,
     Wiktoria Domżalska (2000) – 100m st. grzbietowy,
     Marysia Gutowska (2004) – 100m st. dowolny,
     Klaudia Niewiadomska (2006) – 400m st. dowolny, w rywalizacji z rocznikiem 2004 – brawo,
     Dominika Tylkie (2004) – 200m st. grzbietowy,
     Dominika Urbanowicz (2003) – 50m st. grzbietowy
     
     21 miejsc na najniższym stopniu podium oraz brązowe medale zdobyli dla Elbląga:
     Maciej Gilgenast (2001) 2 razy zajął III miejsce – 50m i 200m st. grzbietowy,
     Filip Jankowski (2003) także 2 razy zajął III miejsce – 100m i 200m st. klasyczny,
     Tomasz Maksymowicz (2000) też 2 razy zajął III miejsce – 400m i 1500m st. dowolny,
     Olek Cyckowski (2003) – 100m st. dowolny,
     Dominik Godlewski (2001) – 100m st. klasyczny,
     Jakub Lewandowski (2002) – 200m st. dowolny,
     Krzysztof Maksymowicz (2003) – 400m st. dowolny,
     Remik Michałowski (2000) – 200m st. klasyczny,
     Bartek Pasieczny (2004) – 200m st. dowolny,
     Sebastian Towarek (1993) – 100m st. dowolny,
     Paulina Borowska (2000) – 50m st. dowolny,
     Marysia Gutowska (2004) – 100m st. grzbietowy,
     Dominika Tylkie (2004) – 50m st. dowolny,
     Karolina Tylkie (2001) – 50m st. dowolny,
     Dominika Urbanowicz (2003) – 50m st. dowolny,
     Ola Zając (2002) – 50m st. dowolny,
     Sztafeta ponadgimnazjalna mężczyzn 4x50m st. dowolny w składzie: T. Maksymowicz, S. Nieroński, P. Ostałowski i S. Towarek,
     Sztafeta gimnazjalna kobiet 4x50m st. dowolny w składzie: P. Borowska, N. Cherek, K. Tylkie, W. Domżalska.
     
     Jak zwykle wiele emocji budziły starty wszystkich naszych sztafet i niesamowita rywalizacja we wszystkich kategoriach – szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Oprócz wymienionych medalistów w mistrzostwach województwa walczyli i do zdobycia przez klub drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej przyczynili się: Patryk Chlebowski (2001), Bartek Kończak (2002), Kacper Kubera (2004), Wojtek Ślusarski (2004), Janek Stosik (2005), Adrian Straszkiewicz (2002), Janek Tucholski (2005), Julia Borczak (2005), Dominika Cuprych (2003), Martyna Czyżyk – Skoczyk (2005), Ania Doroszkiewicz (2005), Wiktoria Godlewskia (2003), Kornelia Gumińska (2000), Klaudia Krygier (2000), Agata Kwiatkowska (2004), Ada Michałowska (2004), Ola Rudolf (2005), Ala Sieniuć (2003), Wiktoria Smoleńska (2004), Karolina Stefańaska (2004), Kinga Stodulska (2002), Ala Zamojska (2004).
     Start w mistrzostwach zaowocował 124 nowymi rekordami życiowymi naszych zawodników. Były to ostatnie zaplanowane starty naszych reprezentantów w roku 2014, dziękujemy zawodnikom i szkoleniowcom za wiele chwil wzruszeń, radości oraz częstego poczucia dumy, których byli sprawcami w tym roku. Dotychczasowe starty są pozytywnym prognostykiem na kolejny rok i dalsze lata.
Zarząd UKP Jedynka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!