Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jubileusz z elbląskimi akcentami (piłka ręczna)

Elbląg, Jubileusz z elbląskimi akcentami (piłka ręczna) Nowe logo Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W miniony weekend Związek Piłki Ręcznej w Polsce zorganizował w Kaliszu obchody 90-lecia piłki ręcznej w Polsce. W oficjalnych i towarzyskich spotkaniach z tej okazji uczestniczyli przedstawiciele elbląskich klubów i władz sportowych.

Podjęta przez ZPRwP decyzja o organizacji głównych uroczystości jubileuszowych w Kaliszu nie była zaskoczeniem, bowiem polska historia piłki ręcznej wiąże się z rozegraniem pierwszego meczu w tej dyscyplinie sportu w Szczypiornie - obecnie jednej z dzielnic Kalisza.
     W przeddzień uroczystości, w piątek 28 listopada w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej otwarto wystawę „O szczypiorniaku i Szczypiornie w 90-lecie piłki ręcznej na Ziemiach Polskich”.
     W sobotę 29 listopada na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych Kalisz-Szczypiorno złożono kwiaty pod dwiema tablicami pamiątkowymi. W kaliskim ratuszu przekazano i poświęcono sztandar ufundowany przez Miasto Kalisz Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce. Po południu w hollu hali Winiary Arena odsłonięto specjalnie przygotowaną z okazji jubileuszu tablicę pamiątkową. Następnie ponad 400 gości z kraju i zagranicy, a wśród nich dr Hassan Mustafa, prezydent Światowej Federacji Piłki Ręcznej, prezesi kilkunastu federacji narodowych zrzeszonych w Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, kierownictwo sportu polskiego, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich z wielu ośrodków chlubiących się drużynami ligowymi piłki ręcznej, prezesi klubów i stowarzyszeń obejrzeli wielkie widowisko muzyczno-sportowe przygotowane przez kilkusetosobową grupę kaliskiej młodzieży. Finałem tej uroczystości był międzypaństwowy mecz piłkarzy ręcznych Polska - Gruzja.
     Z Elbląga w jubileuszowych uroczystościach uczestniczyli: Janusz Lewandowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Piłki Ręcznej; Marek Burchardt, naczelnik Wydziału Sportu UM; przedstawiciele elbląskich klubów - Zenon Korzeniowski, Janusz Serwadczak, Andrzej Drużkowski i Andrzej Bugajny.
     Przy okazji obchodów 90-lecia szczypiorniaka w Polsce ogłoszono także „siódemki” 90-lecia wybrane przez kapitułę złożoną ze słynnych szkoleniowców i zawodników, z honorowym prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce Januszem Czerwińskim na czele. W kobiecej „siódemce” mamy elbląski akcent, bowiem w gronie najlepszych szczypiornistek, na lewym rozegraniu jest Anna Ejsmont, wychowanka szczecińskiego klubu „Kusy”, występująca w barwach elbląskiego EB Startu w latach dziewięćdziesiątych.
     Władze ZPRwP zaprezentowały nowe logo związku, które zastąpi okrągłe z ręką i piłką w środku. Nowe ma być symbolem nowoczesności i towarzyszyć polskim reprezentacjom podczas międzynarodowych meczów.
     Tymczasem w Elblągu po oficjalnych uroczystościach jubileuszowych trwają przygotowania do Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Delegatów Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. To wydarzenie zaplanowano na 6 grudnia.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a janusz zawód kierownik serwadczak to którą okrągłą rocznicę trwania na stołku obchodzi, 20-tą?, 30-tą?mój Boże, on jest już chyba lepszy od breżniewa?a mówią że nie ma ludzi niezastąpionych. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eks(2008-12-01)
 • No. .. to Pan Prezes będzie miał się możliwość pochwalić się ciężką pracą. Same sukcesy. Eeeee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eeeee(2008-12-01)
 • ale szybko zdjęto temat. archiwum-- tak jak cały ten zarząd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EEEEE(2008-12-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
karma p. falista
Karma dla papug średnich
Agama brodata