Już tylko Techtrans (piłka ręczna)

Elbląg, Już tylko Techtrans (piłka ręczna)

W przedostatniej kolejce pierwsze rundy piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg pokonali we własnej hali Borowiak Czerwsk 36:20 (15:10) i przy jednoczesnej porażce Hetmana Gniew z Politechniką Gdańsk pozostali samodzielnym liderem.

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością Techtrans Darad Elbląg odniósł wysokie zwycięstwo pokonując Borowiaka Czersk 36:20. Mecz rozpoczął się z ponad pół godzinnym opóźnieniem, gdyż złe warunki atmosferyczne sprawiły, ze zespół gości miał problemy z dojechaniem do Elbląga na czas. Pierwsza bramkę w 2. min zdobyli goście. Techtrans przez kolejne dwie minuty nie potrafił poradzić sobie ze szczelną obroną przeciwników. Wreszcie w 4. min do wyrównania doprowadził Łukasz Januszewski. Drugi i zarazem ostatni remis w meczu mieliśmy w 5 min. 2:2. Od tego momentu przewaga Techtransu utrzymywała się na poziomie 3-4 bramek. Bardzo dobrze w tym okresie gry spisywał się nasz bramkarz Marcin Lisowski, który w 26. min przy stanie 13:7 popisał się piękną obroną trzech z rzędu rzutów zawodników gości. Wówczas to trener Borowiaka poprosił o czas, ale jego reprymendy na niewiele się zdały. Nadal lepszym zespołem był Techtrans, który w końcówce pierwszej połowy podwyższył prowadzenie do pięciu oczek.
     Po zmianie stron na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. Krótka ławka rezerwowych zespołu gości sprawiła, że zawodnicy z Czerska z minuty na minutę tracili siły nie mogąc wytrzymać trudów tego spotkania. W pełni wykorzystali to gospodarze raz po raz powiększając przewagę. Dużą skutecznością strzelecką popisali się w naszej ekipie Marcin Roszkowski (9 bramek) i Łukasz Januszewski (6 bramek) zdobywając łącznie niemal połowę wszystkich bramek. W 57. przy stanie 32:19 goście zdobyli bramkę , która jak się później okazała była ich ostatnią w meczu. Techtrans w ostatnich trzech minutach zdołał jeszcze powiększyć przewagę, a wynik meczu ustalił na kilka sekund przed końcową syreną Marek Pierepienko. Po meczu trener Techtransu Marek Woronowicz stwierdził - Zagraliśmy bardzo poprawnie w tym meczu, choć zdarzały nam się małe błędy w obronie. Nadal nie idzie nam w kontrataku i nad tym trzeba trochę popracować. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz w Bydgoszczy. Oczywiście liczymy na komplet punktów, ale powtarzam, że z tym zespołem będzie bardzo ciężko. Gra tam kilku zawodników z przeszłością I-ligową. Ponadto Cigna Bydgoszcz gra bardzo brutalnie, dlatego obawiam się tego spotkania.

Techtrans Darad Elbląg - Borowiak Czersk 36:20 (15:10)

Techtrans: Lisowski - Minkiewicz 4, Roszkowski 9, Laskowski 2, Stypułkowski 3, Pożoga 1, Szramka, Januszewski 6, Długosz 2, Pierepienko 2, Rydel 5, Szulc, Babicki 2, Woźniak.
     Borowiak: Szulc, Mielke - Tuszkowski 1, Jakubowski 1, Rengwelski 2, Zakrzewski 4, Czapiewski, Malinowski, Flis 5, Łangowski 7, Mielke, Pogodin.

Komplet wyników 8. kolejki: Cuiavia Inowrocław - Cigna Bydgoszcz 27:26, Bosman Gwardia Koszalin - PKS PR Włocławek 41:12, AZS Politechnika Gdańsk - Hetman Gniew 23:22, Techtrans Darad Elbląg - Borowiak Czersk 36:20. Pauzowała: Legia Chełmża.