Kolejka do rozegrania (liga miejska)

Do zakończenia rundy jesiennej Ligi Miejskiej pozostała już tylko jedna kolejka. O pierwsze miejsce i tytuł mistrza jesieni walczą ze sobą: Specjal i Auto El.

Ósma kolejka nie przyniosła wprawdzie zmiany lidera, ale coraz ciaśniej robi się w górnej części tabeli. W najciekawszym meczu Specjal zaledwie zremisował z przeciętnie jak do tej pory spisującym się PKP 1:1. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadziło PKP 1:0, choć przy lepszej skuteczności napastników tego zespołu wynik mógłby być nieco wyższy. Po zmianie stron Specjal zabrał się za odrabianie strat. Wprawdzie zdołał strzelić bramkę wyrównującą, ale na zwycięstwo nie starczyło już czasu.
     Wcześniej jednak doszło do sporej niespodzianki w której Concordia uległa Krometowi 1:2. Już pierwsza odsłona tego pojedynku, w której Kromet prowadził 1:0, pokazała że Concordii będzie bardzo trudno zdobyć w tym meczu komplet punktów. W drugiej połowie Kromet podwyższył na 2:0, a ambitnie grająca Concordia zdołała jedynie strzelić bramkę kontaktową i cały mecz zakończył się wynikiem 2:1.
     W drugim pojedynku tego dnia Pujan podzielił się punktami z Elektrociepłownią. W całym meczu niewielką przewagę optyczną posiadał Pujan, który do przerwy prowadził 1:0. W drugiej połowie jedna z nielicznych akcji EC zakończyła się rzutem karnym, który przyniósł tej ekipie bramkę i jeden punkt. Kolejne trzy punkty zainkasował zespół Auto El - tym razem pokonując 2:0 Rejonowy Urząd Poczty. W pierwszej połowie groźniej atakowało Auto El, które kilka minut przed przerwą wyszło na prowadzenie. Po zmianie stron RUP zabrał się za odrabianie start, częściej był przy piłce, ale bramkę zdobyli rywale, którzy tym samym umocnili się na pozycji wicelidera.
     Na zakończenie ósmej kolejki pewne zwycięstwo zanotowały Stokrotki, które pokonały 4:1 Mazurskie Meble. Już w pierwszej połowie uwidoczniła się przewaga Stokrotek, udokumentowana zdobyciem dwóch bramek. Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale i tak lepszym i skuteczniejszym zespołem były Stokrotki. Na dwa kolejne gole tego zespołu MM odpowiedziały tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 4:1.
     - Mimo że do zakończenia rundy jesiennej pozostała tylko jedna kolejka, nadal nie jest jasne, kto w tym roku zostanie mistrzem jesieni - twierdzi Andrzej Basista, organizator ligi. - Szanse na pierwsze miejsce ma zarówno Specjal, jak i Auto El i obie te drużyny czekają ciężkie mecze z wymagającymi rywalami. Jeżeli chodzi o sprawy nie do końca boiskowe to przykre jest, że niektóre zespoły nie potrafią wspólnie się bawić, bo tak właśnie traktujemy te rozgrywki. Chodzi mi oczywiście o zespół Mazurskich Mebli. Nie dość, że ekipa ta nie szanuje swoich rywali, o czym świadczyć mogą aż trzy oddane walkowery, to jeszcze do tej pory nie uregulowała wpisowego za udział w lidze.

Komplet wyników 8. kolejki: Concordia - Kromet 1:2 (0:1), Pujan - EC 1:1 (1:0), Specjal - PKP - 1:1 (0:1), Auto El - RUP 2:0 (1:0), Stokrotki - MM 4:1 (2:0).