Poniedziałek 20-11-2017, imieniny Anatola, Sędzimira

512 918 555

Pogoda nie ma znaczenia Pogoda nie ma znaczenia

Kolejne medale dla elbląskich pięściarek

Elbląg, Kolejne medale dla elbląskich pięściarek Sandra Kruk i Żaneta Cieśla sięgnęły po kolejne medale (fot. nadesłana)

W zakończonych właśnie IX Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska, które odbywały się w  Gliwicach zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra w Elblągu zdobyły cenne medale, każda innego koloru.

Na gliwickim ringu można było obejrzeć walki zawodniczek Azerbejdżanu, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Ukrainy, Węgier i oczywiście Polski w kategorii kadetka, juniorka i seniorka. Na najwyższym stopniu podium stanęła Sandra Kruk ( 57 kg-seniorka), która nie miała sobie równych w rywalizacji w swojej kategorii wagowej. I tak w walce eliminacyjnej wygrała jednogłośnie na punkty z przeciwniczką z Węgier Kitti Nagy. Następnie w drodze po złoty medal spotkała sie z zawodniczką KS Pomorzanin Toruń Anetą Rygielską, którą również  wypunktowała i wygrała zdecydowanie 3 : 0.
     Po raz pierwszy pięściarki spotkały się w Elblągu w grudniu 2013r. podczas Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego im.Jerzego Grzankowskiego. Po raz drugi skrzyżowały rękawice na gliwickim ringu i równiez tym razem Sandra okazała się lepsza.
     Walka finałowa z Francuzką Julie Le Galliard zakończyła sie wynikiem 2 :1 i zwycięstwem Kruk. Z Gliwic Sandra wraca więc ze złotym medalem.
     Troszkę gorzej wypadła druga z zawodniczek Kontry Żaneta Cieśla ( 51 kg-seniorka), która po efektownym zwycięstwie z Niemką Tabeą Muller uległa w półfinale zawodniczce KS Boxing Kielce Sandrze Drabik. Cieśla na podium w Gliwicach odebrała brązowy medal w kategorii wagowej do 51 kg.