Kolejne siatkarskie sukcesy SP 19

Elbląg, Kolejne siatkarskie sukcesy SP 19

W minionym tygodniu odbyły się dwa wojewódzkie finały, w których nasze miasto reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 19. Młodzi elblążanie okazali się najlepsi w kategorii dwójek chłopców oraz zdobyli drugie miejsce w rozgrywkach trójek dziewcząt.

We wtorek 31 maja w dalekiej Gołdapi odbył się finał wojewódzki siatkarskich dwójek chłopców. Po trzech etapach kwalifikacyjnych nasi siatkarze bez problemu dostali się do ścisłego finału. Jechali tam jako murowani faworyci oraz obrońcy tytułu z poprzedniego roku. Elblążanie zagrali kolejny świetny turniej i udowodnili, że są najlepsi nie tylko w województwie, ale należą do czołówki w całej Polsce w tej kategorii wiekowej. Najlepszym zawodnikiem zespołu SP 19 został Kamil Dobosz, a MVP całych mistrzostw wybrano Szymona Pateckiego.

6. SP 2 Morąg

W czwartek 2 czerwca odbył się turniej finałowy mistrzostw województwa siatkarskich trójkach dziewcząt. Turniej w Olsztynie nasze zawodniczki zaliczą do bardzo udanych. Grając systemem każdy z każdym, uczennice SP 19 wygrały trzy mecze i nieznacznie przegrały po tie breaku z mistrzyniami. Elblążanki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i znakomicie walczyły o każdą piłkę. W ostatecznym rozrachunku pozwoliło im to zająć bardzo wysokie, drugie miejsce i tytuł wicemistrzyń województwa.