Kolejny mistrzowski sukces Igora (szachy)

Elbląg, Kolejny mistrzowski sukces Igora (szachy)

W stolicy Estonii -Tallinnie rozegrane zostały mistrzostwa Europy juniorów w szachach szybkich, w sześciu grupach wiekowych. W grupie chłopców do 14 lat startowało 32 zawodników. Kolejny wielki sukces odniósł zawodnik KSz "Start" Igor Janik.

Elblążanin zdobywając 6,5 pkt z 9 rund (tylko 1 porażka) wywalczył brązowy medal mistrzostw. Mistrzem Europy w tej grupie został Austriak Florian Mesaros - 7,5 pkt, z którym Igor zremisował, zaś wicemistrzem Białorusin Walerij Kazakowskij - 6,5 pkt.
       Nasz zawodnik wygrał m.in. z rywalami, którzy uplasowali się na 4. i 5. miejscu: Michaiłem Nikitienko z Białorusi oraz Estończykiem Romanem Orłowem (obaj zdobyli po 6 pkt.). Wielkie gratulacje dla Igora i życzenia dalszych sukcesów!