Łatwa przeprawa (piłka ręczna)

W spotkaniu pierwszej ligi mężczyzn Techtrans Darad Elbląg pokonał na wyjeździe zespół Gwardii Koszalin 36:21 (21:10). Wynik ten mógłby być wyższy, jednak trener Ludwik Fonferek w drugiej części spotkania dał pograć zawodnikom, którzy nie mają zwykle szansy wystąpić w meczach o punkty.

Przed meczem zgromadzeni w koszalińskiej hali kibice i zawodnicy uczcili minutą ciszy zmarłego Jana Pawła II. Mecz rozpoczął się po myśli elblążan, których interesowało tylko zwycięstwo w tym spotkaniu. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Marzec. Chwilę później był 1:1 za sprawą Artura Choma. Jak się okazało, był to jedyny remis w tym spotkaniu. Następne minuty to zdecydowana przewaga elblążan. Kiedy elbląski trener zaczął powoli wprowadzać zawodników rezerwowych, na parkiecie można było zaobserwować grę "bramka za bramkę". W 24 minucie zostaje podyktowany pierwszy rzut karny dla elblążan po faulu na Filipie Korzeniowskim. Rzut karny wykorzystuje Mariusz Babicki i Techtrans prowadzi różnicą dziesięciu bramek - 7:17. Dwie minuty później ponownie szansę zdobycia gola z rzutu karnego miał Babicki, jednak tym razem Mirosław Bugaj nie dał się zaskoczyć. Wynik (10:21) ustalił na pięć sekund przed końcem pierwszej połowy rzutem do pustej bramki Łukasz Marzec.
     W drugiej połowie trener Gwardii Jan Stasiuk dał pograć młodzieży, która w meczu przeciwko zawodnikom z Elbląga pokazała się z bardzo dobrej strony. Po zdobyciu dwóch bramek przez Gwardię i czterech przez Techtrans coś się jednak zacięło w szeregach elbląskich graczy, gdyż przez sześć minut nie potrafili pokonać Mirosława Bugaja. Dodatkowo Zenon Korzeniowski otrzymał karę dwóch minut. Chwilę później dołączył do niego Łukasz Dąbrowski za rzucenie piłką w rywala. Niemoc przełamał dopiero Łukasz Masiak, który w cały meczu zdobył osiem bramek.
     W elbląskim zespole warto podkreślić dobrą postawę Łukasza Marca, Łukasza Masiaka oraz Mariusza Balawajdera i bramkarza Marka Wróbla. Jeśli chodzi o gospodarzy, dobre spotkanie rozegrał Mirosław Bugaj, Grzegorz Kromka oraz Bartosza Bigda.

Gwardia Koszalin - Techtrans Darad Elbląg 21:36 (10:21)
     Gwardia: Bugaj 1, Madej, Bigda 4, Kromka 6, Stasiuk 1, Gibalski 1, Dziadyk, Galas 2, Chom 1, Siudowski, Suszka, Chojnicki 4, Łuczak, Wojciechowski 1
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski, Marzec 6, Roszkowski 1, Laskowski 1, Borsukowicz 3, Balawejder 9, F. Korzeniowski, Januszewski 1, Kancelarczyk, Sadowisk 1, Masiak 8, Dąbrowski 2, Babicki 4.

Wyniki 19. kolejki: Tęcza Kościan - Wolsztyniak Wolsztyn 30:28, Gwardia Koszalin - Techtrans Darad Elbląg 21:36, Traveland Społem Olsztyn - Gwardia Opole 37:29, Sparta Oborniki - AZS UZ Stelmet Zielona Góra 39:30, KKKF Żukowo - Grunwald Poznań 25:43. Mecz: SMS Gdańsk - Sokół Kościerzyna przeł. na 23 kwietnia.