Lidia Czarnecka dziewiętnasta w Europie

Elbląg, Lidia Czarnecka dziewiętnasta w Europie

W dniach 4-15 września w Rumunii odbyły się Indywidulane Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach, podczas których nasze miasto reprezentowała Lidia Czarnecka z UKS Skoczek Elbląg. Trzynastolatka zajęła 19. miejsce.

W Rumunii przez dwa tygodnie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach Klasycznych. Polskę reprezentowało 53 zawodników z różnych regionów i najlepszych klubów w Polsce. Nasze województwo reprezentowało czterech zawodników w tym elbląska zawodniczka Lidia Czarnecka i trener Mariusz Ściwiarski. Mistrzostwa były podzielone na kategorie wiekowe chłopców i dziewcząt. W turnieju wzięło udział około 1142 zawodników z ponad 40 federacji i flag Europy. W grupie Girls 14 zagrało 81 zawodniczek w tym Lidia Czarnecka. Lidia rozegrała 9 rund zdobywając 5,5 pkt (3remisy, 2 przegrane i 4 wygrane) zajmując 19. miejsce w grupie Girls 14. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wielkie gratulacje dla Lidii i trenera. Dzięki hojności i wsparciu sponsorów marzenie Lidii zostało spełnione, za co serdecznie dziękujemy.
       Kolejnym etapem na drodze Lidii są Igrzyska Szkolne w dniach 22-29 paździenika w Drzonkowie.